Filistinli Gençler Bölünmeye Karşı

16.03.2011 14:21
Filistinli Gençler Bölünmeye Karşı
Filistinli gençler, Abbas milislerinin tüm engelleme çalışmalarına rağmen milletvekili ve kanaat önderlerinin de katılımıyla bölünmeye karşı Batı Yaka’da gösteri yaptı.

"Bölünmeye Karşı Gençlik" isimli grubun öncülüğünde dün öğleden sonra Batı Yaka'nın El-Halil şehrinde El-Halil Üniversitesinin önünde büyük bir gösteri düzenlendi. Gösteriye katılan gençler sadece Filistin bayraklarını taşırken, bölünmenin sona erdirilmesi ve birliğin sağlanması yönünde sloganlar attı.

"Abbas ve Heniyye Birlik İstiyoruz", "İşgal Batıl, Bölünme de Batıl", "Birlik Hedefimiz" gibi sloganların atıldığı gösteriye binlerce kişinin katıldığı gözlendi.

Gösteriye HAMAS'lı Filistin Meclis Başkanı Dr. Aziz Duveyk, El-Halil milletvekilleri, binlerce öğrenci, genç, aşiret lideri ve kanaat önderi katıldı.

Görgü şahitleri kalabalığın arasına karışan sivil giysili Abbas güçlerinin göstericileri bölüp dağıtmaya çalıştıklarını ve göstericilere karşı Abbas güçlerinin El-Menare Bulvarı yakınında barikat kurduklarını söylediler.

Göstericilerin Gazze'de olduğu gibi burada da Yaser Arafat, Şeyh Ahmed Yasin, Dr. Fethi Şikaki ve Ebu Ali Mustafa gibi önde gelen şehit liderlerin posterlerinin yanında sadece Filistin bayrakları taşıdıkları görüldü. Gösterileri HAMAS'ın yoğun olarak desteklediği bildirildi.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim