1. HABERLER

  2. HABER

  3. Filistinli Gazeteciye Altı Ay Hapis Cezası
Filistinli Gazeteciye Altı Ay Hapis Cezası

Filistinli Gazeteciye Altı Ay Hapis Cezası

Siyonist komutan, Filistinli gazeteci Emin Ebu Verde ve Nablus kentinde gözaltına alınan Ğanim Sevalime, Hüsam El-Bestami, Nidal Ebu Ramile ve Ömer İsa'ya altı ay idari hapis cezası verdi.

A+A-

Gözaltına alınanlardan Ömer Hamed'e üç ay idari hapis cezası verilirken, Abdullah Aker ve Imad El-Curf'un ise gözaltı sürelerinin 72 saat uzatıldığı bildirildi.

İşgal güçleri geçen hafta Çarşamba günü Filistinli gazeteci Emin Ebu Verde'nin evine baskın düzenlemiş, evde arama yaparak altını üstüne getirmiş ve baskın sırasında dört saat sorguya çektiği Ebu Verde'yi gözaltına almıştı.

Bu arada, Nablus kentinde Gazeteciler Sendikası'nın çağrısı üzerine gazeteciler bu sabah Kızılhaç binası önünde gösteri yaparak meslektaşları Emin Ebu Verde'nin serbest bırakılmasını istedi.

Gazeteciler, gösteri sırasında Ebu Verde'nin resimleri ile serbest bırakılmasını talep eden pankartlar taşıdı ve Kızılhaç'a Filistinli gazetecinin serbest bırakılması için işgal rejimine baskı yapma çağrısında bulundu.

Gazeteciler Sendikası Başkan Yardımcısı Nasır Ebu Bekir, sendikanın ve gazetecilerin Ebu Verde'nin yanında olduğunu belirterek, gazeteci Ebu Verde'nin işgal güçlerinin cinayetlerini belgeleyen gazetecilerden biri olduğu için hedef haline geldiğini söyledi.

FİEM

HABERE YORUM KAT