1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Filistinli Esirlerden 25’i Kanser Hastası
Filistinli Esirlerden 25’i Kanser Hastası

Filistinli Esirlerden 25’i Kanser Hastası

İşgal zindanlarında tıbbi ihmale tabi tutulan hasta esirlerin durumu gittikçe kötüleşiyor.

A+A-

Filistin resmi makamlarınca yayınlanan raporda, terör rejimi İsrail’in zindanlardaki Filistinli esirlere karşı sürdürdüğü ihmal sonucu 25 kişinin kansere yakalandığı ve hasta esirlerin durumunun giderek kötüleştiği belirtildi.

Filistin Esirler Bakanlığı tarafından bugün (1 Nisan Pazartesi) yayınlanan raporda şu bilgilere yer verildi: “Son zamanlarda Filistinli esirlerde kanser gibi kötü hastalıkların yayılması, esirlerin yaşadığı kötü şartları ve bunun sonucu olarak sağlık durumlarının vardığı noktayı gösteriyor. Bu hastalıkların ancak vücutta tamamen yayılmasının ardından teşhis edilmesi ise işgalcinin esirlere yönelik kötü niyetini yansıtıyor.”

Kanser hastası Meysere Ebu Hamdiyye’nin durumunun tıbbi ihmal neticesinde dönüşü olmaya bir noktaya gelmesi üzerine cezaevinde gergin bir havanın sürdüğünü belirten Esirler Bakanlığı, esirlerin hayatından işgal yönetiminin sorumlu olduğunu ifade etti.

Bakanlık yayınladığı açıklamanın devamında, Eshel zindanındaki esirlerin hasta esirlerin tedavi edilmesi ve sağlığı bozulan Meysere Ebu Hamdiyye başta olmak üzere ağır hastaların serbest bırakılması için açlık grevi başlattıklarını ifade etti.

FEM

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum