1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Filistinli Esirler Geri Adım Atmamaya Söz Verdi
Filistinli Esirler Geri Adım Atmamaya Söz Verdi

Filistinli Esirler Geri Adım Atmamaya Söz Verdi

Siyonist işgal zindanlarındaki Filistinli esirler tüm talepleri yerine getirilene kadar eyleme devam etmeye ve geri adım atmamaya söz verdiğini bildirdi.

A+A-

Siyonist işgal zindanlarında Filistinli esirlerin başlattığı açlık grevi eylemini yöneten idare komitesi, esirlerin tüm talepleri yerine getirilene kadar eyleme devam etmeye ve geri adım atmamaya söz verdiğini bildirdi.

Komite, dün (28 Nisan Cumartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Esirlere Destek Yüksek Komitesi'nin internet sitesinde yayınlanan bildiride, Siyonist cezaevleri idaresinin esirlerin taleplerini görmezden gelmeye devam etmesi halinde esirlerin açlık grevi eylemi kapsamında daha önce görülmemiş nitelikli adımlar atmaya hazır oldukları ve bu adımların uygulamaya konulmadan hemen önce ilan edileceği belirtildi.

Esirlerin tek tek ve toplu olarak Siyonist işgal yönetiminin vahşice cezalandırmalarına maruz kaldıklarını ifade eden komite, gün boyu devam eden bu uygulamaların esirlerin azmini kırmayı ve onları açlık grevi eyleminden vazgeçmeye zorlamayı hedeflediğini söyledi.

Komite, işgal yönetiminin bu tavrının esirlerin kararlılığını artırdığını belirterek, "Esirler olarak tüm taleplerimiz yerine getirilinceye kadar eylemi sürdürmeye söz verdik" dedi. (FEM) 

HABERE YORUM KAT