Filistinli Esir Es-Sersek Ölüm Döşeğinde

12.06.2012 16:55
Filistinli Esir Es-Sersek Ölüm Döşeğinde
Yaklaşık 88 gündür idari hapis cezasını protesto için açlık grevi eyleminde olan Mahmud Es-Sersek’in durumu ciddileşti.

Filistin Enformasyon Merkezinin verdiği habere göre; "Assaf Harofeh" Hastanesi, açlık grevindeki Filistinli esir Mahmud Es-Sersek'in ölüm döşeğinde olduğunu ve hastane yönetiminin Siyonist cezaevleri idaresine Es-Sersek'in önümüzdeki saatlerde vefat etmesi halinde hastanenin bundan sorumlu olmayacağını söylediğini bildirdi.

Filistinli esir Mahmud Es-Sersek'i bugün (11 Haziran Pazartesi) ziyaret eden avukatlar, Es-Sersek'in durumunun bazılarının sandığından daha ağır olduğunu ve ilgili kişilere durumun bildirildiğini, hastane sözcüsünün kendilerine Filistinli esirden ümit kesildiğini ve önümüzdeki saatlerde hayatını kaybedebileceğini söylediğini ifade etti.

Yaklaşık 88 gündür idari hapis cezasını protesto için açlık grevi eyleminde olan Filistinli esir Mahmud Es-Sersek, sağlık durumunun iyice kötüleşmesi üzerine dün akşam Assaf Harofeh Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

Esirin kardeşi Imad Es-Sersek, kardeşinin durumunun çok ağır olduğunu ifade ederek, Mahmud Es-Sersek'in hayatının kurtarılması için acilen harekete geçilmesi çağrısında bulundu.

Gazze Şeridi'nin güneyindeki Rafah kenti sakinlerinden Mahmud Es-Sersek, Filistin milli futbol takımının da oyuncularındandı. Batı Yaka'daki Balata futbol takımıyla anlaşmadan önce Rafah'taki "Rafah Hizmetleri" takımında futbol oynuyordu. Es-Sersek, yeni takımına katılmak üzere Gazze Şeridi'nden Batı Yaka'ya giderken Temmuz 2009'da Beyt Hanun "Erez" Kapısı'nda Siyonist işgal güçlerince gözaltına alındı ve hiçbir yargılamaya tabi tutulmadan doğrudan idari hapis cezasıyla cezalandırıldı.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim