1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Filistinli Bakan İşgalci Askerler Tarafından Şehit Edildi
Filistinli Bakan İşgalci Askerler Tarafından Şehit Edildi

Filistinli Bakan İşgalci Askerler Tarafından Şehit Edildi

Batı Şeria’da Filistinli aktivistlerin zeytin ağacı diktiği bölgeye Siyonist İsrail güçlerinin saldırması üzerine çıkan arbedede, Filistin birlik hükümetinin bakanlarından Ziyad Ebu Ayn şehit oldu.

A+A-

Üç ay önce Filistin uzlaşma hükümetinde yahudi yerleşimine ve ırkçı ayrım duvarına karşı oluşturulan bakanlığa atanan ve bu alandaki çalışmalarıyla öne çıkan Filistinli dava önderlerinden Ziyad Ebu Ayn bugün (10 Aralık Çarşamba) işgalci askerlerin saldırısında şehit oldu.

Ramallah Hastanesi'nin müdürü Ahmed el-Beytavi, Bakan Ebu Ayn'ın Ramallah'ta işgalci askerlerin attığı gaz bombasından etkilenerek ve darp yoluyla kendisine saldırılması neticesi hayatını kaybettiğinin anlaşıldığını açıkladı.

Aynı zamanda Fetih hareketinin Devrim Konseyi'nin üyesi olan Bakan Ebu Ayn, Ramallah'ın Termesiya bölgesinde bir yürüyüşe katılması esnasında saldırıya maruz kalarak hayatını kaybettiği bildirildi.

Saldırıda Bakan Ebu Ayn'ın atılan gaz bombalarından dolayı beyin kanaması geçirdiği sonra işgalci askerlerin kendisine saldırdıkları ve vahşice darp ettikleri, durumunun ağırlaşması üzerine hastaneye kaldırıldığı ancak hastaneye ulaştırılmasından sonra kısa süre içinde hayatını kaybettiği haber verildi.

Ramallah Valiliği Ziyad Ebu Ayn'ın şehit edilmesi üzerine bölgede genel yas ilan etti.

Ebu Ayn daha önce de bir dönem Esirler ve Özgürleştirilenler Bakanlığı'nda vekil olarak görev yapmıştı.

HABERE YORUM KAT