1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Filistinli Aile İşgalci İsrail'in Yıktığı Evlerinde İftar Açıyor!
Filistinli Aile İşgalci İsrail'in Yıktığı Evlerinde İftar Açıyor!

Filistinli Aile İşgalci İsrail'in Yıktığı Evlerinde İftar Açıyor!

İşgalci İsrail'in 2014'te Gazze'ye başlattığı saldırılarda evleri askerlerce yıkılan Karra ailesi Ramazan’ı da yıkıntılar arasında geçiriyor.

A+A-

Gazze'de yaşayan Filistinli aile iki yıldır Ramazan Ayı’nı işgalci İsrail'in 2014'te tamamen yıktığı evlerinde geçiriyor.

Gazze'nin güneyindeki Han Yunus'un Absan es-Sagir beldesinde yaşayan ve işgalci İsrail'in 2014'te Gazze'ye başlattığı saldırılarda evleri askerlerce yıkılan Atıf el-Karra (58) ve ailesi iki yıldır iftarlarını evlerinin molozları önünde açıyor.

Tek Odada 8 Kişi!

Fakirlik sebebiyle başka ev kiralayamayan Karra ailesi, kumaş ve naylonlarla örttükleri yıkılan evlerinin tahrip olmuş ama ayakta kalabilmiş bir odasında yaşam mücadelesi veriyor.

Karra ailesi, yıkılmadan önce 3 katlı ve 6 daireden oluşan, 36 kişiyi barındıran evlerinin tek odasında 8 kişi kalıyor.

Aile reisi Atıf el-Karra AA muhabirine yaptığı açıklamada, evleri yıkılmadan önce hissettikleri Ramazan atmosferini artık hissetmediklerini söyledi.

Resmî kurumlar ile hayır kurumlarından evlerini tekrar yapabilmeleri için hibe sözü aldığını ancak bunun şimdiye kadar gerçekleşmediğini dile getiren Karra, “Burada yaz kış iki şeyin sıkıntısını çekiyoruz; ben ve çocuklarım için iş fırsatının olmaması ve elektrik kesintileri.” diye konuştu.

“İsrail'in Saldırıları Devam Ediyor”

Torunlarının karnını doyuran evin hanımı Naval Karra (54) ise, evleri yıkılmadan önce Ramazan’ın mutlu bir atmosferde geçtiğini, o günleri her hatırladığında ağladığını söyledi.

Savaşın hâlâ taze olduğuna ve bitmediğine dikkat çeken Karra, “İsrail'in saldırıları hâlâ devam ediyor. Hâlâ üzerimizde uçaklar uçuyor.” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT