Filistinli 18 Esir Açlık Grevi Eylemini Sürdürüyor

08.03.2016 19:52
Filistinli 18 Esir Açlık Grevi Eylemini Sürdürüyor
Etzion Cezaevi, çok kötü koşulları nedeniyle esirlerin cehennemi olarak adlandırılıyor.

İşgal rejimine ait Etzion Cezaevi'nde tutulan Filistinli 18 esir geçtiğimiz Perşembe günü açlık grevi eylemine başlarken aynı cezaevinde açlık grevi eyleminde olan bir grup esir ise dün eylemlerine son verdi.

Filistinli Esir Kulübü, dün (7 Mart Pazartesi) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, 60 esirden 18'inin işgal güçlerinin esirleri kötü koşullarda alıkoymalarını protesto ederek yemekleri geri çevirdiklerini açıkladı.

Esirlerin eylemine övgüde bulunan Esir Kulübü, koşulların aynı şekilde kalması halinde esirlerin protesto eylemlerini tırmandıracaklarını ifade ederek, bazı esirlere Ofer Cezaevi'ne nakil sözü verildiğini fakat verilen sözlerin yerine getirilmediğini bildirdi.

Bu arada, Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, dün yaptığı açıklamada, elbise, temizlik malzemeleri ve bazı kişisel eşyaların girişine izin verilmesinin ardından açlık grevindeki bir grup esirin eylemlerine son verdiklerini bildirdi.

Etzion Cezaevi, insanın yaşamasına uygun olmayan kötü koşulları nedeniyle esirlerin cehennemi olarak adlandırılırken, işgal güçlerinin yoğun gözaltı operasyonları nedeniyle cezaevindeki esir sayısının sürekli arttığı ifade edildi.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim