1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. "Filistin'in Tek Bir Karışından Taviz Verilemez"
Filistinin Tek Bir Karışından Taviz Verilemez

"Filistin'in Tek Bir Karışından Taviz Verilemez"

Hamas, yaptığı açıklamada işgali tanımadıklarını ve Filistin'in bölünemez olduğuna inandıklarını belirtti.

A+A-

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Salah El-Berdevil, Filistin topraklarının tek bir karışından dahi taviz vermenin kendileri açısından kabul edilemez olduğunu ifade ederek, işgali tanımadıklarını ve Filistin'in bölünemez olduğuna inandıklarını söyledi.

Quds Press Haber Ajansı'na konuşan Salah El-Berdevil, Arap Birliği heyetinin barış sürecini yeniden diriltme girişiminin ve Filistin topraklarının mübadele edilebileceğini söylemesinin 2002 yılında gündeme getirilen ve Hamas Hareketi tarafından reddedilen barış planının bir parçası olduğunu söyledi.

Hamas Hareketi'nin Arap Barış Planı konusundaki tavrının başından beri net olduğuna işaret eden El-Berdevil, Filistinli mültecilerin dönüş hakkını yok sayan ve işgalin tanınmasını isteyen söz konusu planı Hamas'ın kabul etmediğini hatırlattı.

Arap Barış Planı'nın Hamas'ın kuruluş ilkelerine aykırı olduğunu söyleyen El-Berdevil, Filistin topraklarının tamamının Filistinlilere ait olduğunu ve tek bir karışından dahi taviz verilemeyeceğini bildirdi.

Hamas lideri, Arap Birliği'nden Arap Barış Planı'nı geri çekmesini talep etmişken yeni girişimle şoke olduklarını söyledi.

FEM

 

HABERE YORUM KAT