“Filistin’in Özgürlüğü İçin Tek Yol Direniştir”

28.09.2011 18:11
“Filistin’in Özgürlüğü İçin Tek Yol Direniştir”
Hamas, ikinci intifadanın 11. yıldönümünde direnişe bağlılığını bir kez daha yineledi.

İkinci intifadanın 11. yıldönümünde basın açıklaması yapan İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Filistin halkının özgürlüğe kavuşmasının, dönüş hakkını elde etmesinin ve diğer haklarını geri almasının tek yolunun direniş olduğunu bir kez daha yineleyerek, Siyonist rejimin temelini sarsan direnişin Filistin halkı tarafından benimsendiğini ifade etti.

Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan basın açıklamasında Hamas, başta mültecilerin dönüş hakkı olmak üzere Filistin halkının hak ve hukukundan taviz vermeden ve terör rejimini tanımadan başkenti Kudüs olan tam bağımsız Filistin devletini kurma ilkesine bağlı olduklarını ve bu hedefin ulusal uzlaşıyla sağlanabileceğini belirtti.

Açıklamada ayrıca, Hamas’ın Siyonistlerin Kudüs ve Mescidi Aksa’yı Yahudileştirmek için yaptıkları tüm planlara karşı direnmeye devam edeceğine dikkat çekilerek, Siyonist rejimin tarihi gerçekleri yok etme ve zorla göç ettirme politikasının Filistin halkının özgürlük yolundaki yürüyüşünü engellemeyeceği belirtildi. (FEM)

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim