Filistin'den Mescid-i Aksa Çağrısı

20.04.2015 16:27
Filistin'den Mescid-i Aksa Çağrısı
Filistin Dışişleri Bakanlığı, uluslararası topluma, Siyonist yönetimin Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarının durdurulması için acil harekete geçme çağrısı yaptı.

Filistin Dışişleri Bakanlığı, uluslararası topluma, Siyonist yönetimin Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarının durdurulması için acil harekete geçme çağrısında bulundu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, işgal hükümeti ve askeri güçlerinin, radikal Yahudi grupları, Mescid-i Aksa'ya sokma çalışmaları kınanarak, "İsrail, Mescid-i Aksa'yı zaman ve mekan olarak bölmek istiyor" ifadeleri kullanıldı.

İslam dünyası ve uluslararası topluma, İsrail'in, Mescid-i Aksa'yı bölerek kontrol altına alma politikasına karşı uyarıda bulunulan açıklamada, Aksa'yı tehdit eden tehlikelerin ciddiyetine vurgu yapıldı.

Açıklamada, "İsrail'in Kudüs'te özellikle Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri karşısındaki sessizlik, işgal hükümetinin, uluslararası hukuka ve Cenevre sözleşmelerine aykırı tutumlarına devam etmesine teşvik ediyor" ifadelerine yer verildi.

Uluslararası topluma, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarının durdurulması için acil harekete geçme çağrısı yapılan açıklamada, ırkçı radikal grupların ve yetkililerin yargılanması için gerekli adımların atılması talep edildi.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim