Filistin'de Tunus Halkına Destek Eylemine Engel

20.01.2011 12:07
Filistinde Tunus Halkına Destek Eylemine Engel
Siyonistler gibi Tunus diktatörüne ağlayan Fetih’e bağlı milis güçler, Tunus halkının devrimini desteklemek için yapılan gösteriyi engelledi.

Devrilmeden birkaç gün önce Zeynelabidin Bin Ali ile görüşen Mahmut Abbas'a bağlı milis güçler, Filistinli öğrencilerin diktatörlerini düşüren Tunus halkıyla dayanışmak için düzenlemek istediği gösteriye engel oldular.

Birzeit Üniversitesinde okuyan ve herhangi bir grupla bağlantıları olmadığını söyleyen bir grup Filistinli öğrenci Ramallah şehrinde Tunus halkını desteklemek için yürüyüş yapmak istedi. Ancak öğrencilerin gösteri ve yürüyüş yapacakları duyumunu alan Abbas'a bağlı Koruyucu Güvenlik güçleri ile El-Muhaberata bağlı güçler şehri adeta kışlaya dönüştürdüler.

Kudüs, Hayfa ve Ramallah şehirlerinde etkinlik yapmayı düşünen öğrenciler Kudüs ve Hayfa'da gösterilerini yaparken, Ramallah'ta Fetih yönetimine bağlı milislerin engeline takıldılar.

Görgü şahitleri, onlarca öğrencinin ellerinde Tunus bayraklarıyla Ramallah'taki El-Menare meydanına geldiklerini, ancak burada kendilerini karşılayan Fetih güçlerinin göstericilerden bayrakları indirmemeleri durumunda kendilerini tutuklayacakları tehdidinde bulunduklarını ifade ettiler.

Abbas milislerinin baskısı altında inleyen, pahalılıktan yakınan ve düşmanla sürdürülen işbirliğine fazlasıyla öfkelenen Batı Yaka halkının isyan etmesinden korkan Fetih yönetimi her türlü gösteri ve yürüyüşü engelliyor.

(FİEM)

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim