1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Filistin Yönetimini Düşürün Çağrısı
Filistin Yönetimini Düşürün Çağrısı

Filistin Yönetimini Düşürün Çağrısı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyesi Filisinli milletvekili Yahya Musa kendi halkını korumaktan aciz Filistin Yönetiminin düşürülmesini istedi.

A+A-

İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyesi Filistinli milletvekili Yahya Musa, Filistin Yönetimi'nin Filistin halkına karşı üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmekten aciz olduğunu ve vakit geç olmadan mevcut yönetimin değiştirilmesi gerektiğini bildirdi.

Milletvekili Musa, bugün (7 Temmuz Pazartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan bildiride, Filistin Yönetimi'nin ve güvenlik birimlerinin bütün gücüyle Batı Yaka'daki ve Kudüs'teki halk ayaklanmasını yatıştırmaya çalıştığı, işgalciyi hedef alan ayaklanmanın kendi aleyhine olduğunu düşündüğü ifade edildi.

Filistin halkının Gazze Şeridi'nde, Batı Yaka'da ve Kudüs'te Siyonistlerin katliam ve terörüne maruz kaldığını belirten Musa, Filistin Yönetimi'nin ise sanki kendisini hiç ilgilendirmiyormuş gibi yaşananları seyretmekle yetindiğini söyledi.

Filistin Yönetimi'nin halkı İsrail'in cinayetlerinden ve saldırılarından korumakta aciz kaldığını, buna karşılık Filistin halkının üçüncü bir intifada başlatmasını önlemeye çalıştığını ve uzlaşı anlaşmasının gereklerini yerine getirmediğini ifade eden Musa, Batı Yaka ve Kudüs'te yaşananın baskıya ve zulme karşı halk ayaklanması olduğunu bildirdi.

FİEM

HABERE YORUM KAT

1 Yorum