"Filistin Yönetimi, Filistin Halkının Düşmanlarına Sığınıyor"

12.02.2014 12:02
"Filistin Yönetimi, Filistin Halkının Düşmanlarına Sığınıyor"
Filistinli siyasi bilimler profesörü Abdüssetttar Kasım, Mahmut Abbas'ın Filistin topraklarına yabancı güç getirme önerisini sert dille eleştirdi.

Filistinli siyasi bilimler profesörü Abdüssettar Kasım, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın Filistin topraklarına uluslararası güç getirilmesi önerisinin yeni bir düşünce olmadığını söyledi.

Kasım, Filistin Yönetimi'nin uzun süredir Birleşmiş Milletler'den ve NATO'dan Filistin topraklarına uluslararası güç göndermesini istediğini hatırlattı.

Filistinli uzman, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Mahmud Abbas'ın Filistin halkının düşmanlarına sığındığını söyleyerek, "Birleşmiş Milletler, İsrail'i ortaya çıkardı ve Filistin halkının tehcirine neden oldu. NATO ise işgal rejiminin güçlü bir müttefiki" dedi.

İşgal rejiminin güvenliği için kendi güçlerinden başka hiçbir ülkeye veya güce güvenmediği ve güvenlik kartının sadece kendi elinde olmasını istediği için bu öneriyi reddettiğini bildiren Kasım, NATO'nun Arapların ve Müslümanların düşmanı olduğunu söyledi.

"Filistin halkının düşmanlarına sığınan birinden ne bekleyebiliriz?" diyen Kasım, Abbas'ın konuşurken sözlerini ölçüp tartmadığını ifade etti.

Filistinli siyasi bilimler profesörü, Filistin halkının bu tür açıklamalar karşısında tepkisini ortaya koymamasını da eleştirerek, "Biz haklarını savunmayan bir halkız" dedi. Kasım, Filistin Yönetimi'nin tavizlerine karşı geniş katılımlı protesto gösterileri düzenlenmesini istedi.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim