"Filistin Yönetimi de İntifadaya Katılmalı"

07.12.2015 12:14
"Filistin Yönetimi de İntifadaya Katılmalı"
Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal, Filistin yönetimini, Batı Şeria ve Kudüs'te işgalci İsrail'e karşı başlatılan intifadaya katılmaya çağırdı.

Katar merkezli el-Cezire televizyonuna konuşan Meşal, “Filistin yönetiminin de intifadaya dâhil olmasına ve dizginleri ele almasına ihtiyaç var.” dedi.

İntifadanın “her zaman ele geçmeyecek bir fırsat” olduğunu belirten Halid Meşal, şu ifadeleri kullandı:

“Filistin yönetiminin bunu kullanması gerekir. Barış sürecinin, tanınan tüm fırsatlara rağmen Filistin halkına bir faydası dokunmadı. O nedenle, bu başarısız sonucu tekrar etmenin bir anlamı yok. Direnişten ve Kudüs'ü savunmaktan vazgeçmek, ‘Filistin projesini sona erdirmek’ demektir. Bu nedenle Fetih Hareketi'ne, Batı Şeria'daki güvenlik teşkilatına ve tüm Filistinli gruplara, ‘Gelin, Kudüs intifadasına katılın.’ diyoruz. Zira, Hamas sonuna kadar bu intifadanın içinde olacak.”.

Kudüs intifadasının desteklenmesi için bir strateji belirlenmesi çağrısı da yapan Meşal, Hamas'ın öfke dalgasına kapılmadığını, bilakis kendisi bir mücadele dalgası oluşturduğunu kaydetti.

Ulusal uzlaşı hükûmetini, Refah Sınır Kapısı'nı ortaklık temelinde idare etmeye çağıran Halid Meşal, Fetih Hareketi ile tüm çözüm bekleyen sorunları ele almak üzere bir araya gelmeye hazır olduklarını bildirdi.

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim