Filistin Kudüs İçin Meydanlarda

25.11.2011 15:51
Filistin Kudüs İçin Meydanlarda
Hamas’ın çağrısı üzerine bugün (Cuma) on binlerce Gazzeli Kudüs’ün Yahudileştirilmesine karşı yürüyüş yaptı.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın çağrısı üzerine bugün (25 Kasım Cuma) on binlerce Gazzeli Kudüs’ün Yahudileştirilmesine karşı yürüyüş yaptı. Gazze’de yürüyüş devam ederken, başta Ürdün ve Mısır olmak üzere birçok Arap başkentinde de benzer gösteriler yapıldı.

Cuma namazından sonra Gazze’deki El-Ömerî camiinden harekete geçen göstericiler, diğer camilerden gelen göstericilerle Filistin meydanında birleşince mahşeri bir kalabalık oluştu. Yürüyüşe katılan Gazzelilerin sık sık “Kudüs, canımız sana feda”, “Kudüs zalimlerin değil bizimdir”, “Kudüs’e özgürlük yakındır” gibi sloganlar atmaları dikkat çekti.

Kudüs’ün Siyonistlerin kirli planlarından korunması talebiyle yapılan gösteriye Başbakan İsmail Heniyye, Meclis Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, birçok milletvekili ve Özgürlük Baharı kafilesiyle Gazze’ye gelen aktivistler de katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Hamas sözcüsü Muşir El-Mısri “bu kalabalık Kudüs için her şeyini feda etmeye hazır olduğunu haykırmak için buradır” dedi.

El-Mısri yaptığı konuşmada ayrıca, Arap baharında baş kaldıran halkların Mescidi Aksa’yı Siyonistlerin kirli çizmelerinin altından kurtarmak için de başkaldıracağını söyledi.

 Filistin Enformasyon Merkezi

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim