Filistin Hükümetinden Mescidi Aksa Uyarısı

02.08.2012 20:52
Filistin Hükümetinden Mescidi Aksa Uyarısı
Filistin hükümeti uluslararası örgütleri Mescidi Aksa'ya karşı sorumluluklarını üstlenmeye çağırdı

.Başbakan İsmail Heniyye başkanlığında toplanan Filistin hükümeti Mescidi Aksa'ya yönelen tehlikeler üzerinde durarak BM'yi, İslâm İşbirliği Teşkilatı'nı, Arap Birliği'ni, tüm duyarlı ülkeleri ve bütün uluslararası sivil toplum kuruluşlarını bu tehlikelere karşı harekete geçmeye çağırdı.

Filistin hükümeti bütün uluslararası mekanizmalardan Mescidi Aksa'ya karşı sorumluluklarını yerine getirmelerini ve siyonist işgal devletinin çirkin planlarına karşı durmalarını istedi.

Filistin hükümeti Mescidi Aksa'yı saran mahalleleri tamamen yıkarak umumi parklara dönüştürme projesinin son derece tehlikeli ve Mescidi Aksa'nın geleceğini hedef alan çirkin bir proje olduğuna dikkat çekti.

Filistin Dışişleri Bakanlığı tarafından bugün (2 Ağustos Perşembe) yapılan açıklamada da siyonist işgal devletinin Mescidi Aksa çevresini umumi parklara çevirme projesine değinilerek böyle bir projenin hayata geçirilmesinin tüm Filistinlileri ve dünya Müslümanlarını tahrik edecek ajitasyon niteliği taşıdığını, dolayısıyla uluslararası kuruluşların bir an önce harekete geçerek işgal devletine engel olmaları gerektiğini hatırlattı.

Filistin Enformasyon Merkezi 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim