1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Filistin Hükümetinden Mescidi Aksa Uyarısı
Filistin Hükümetinden Mescidi Aksa Uyarısı

Filistin Hükümetinden Mescidi Aksa Uyarısı

Filistin hükümeti uluslararası örgütleri Mescidi Aksa'ya karşı sorumluluklarını üstlenmeye çağırdı

A+A-

.Başbakan İsmail Heniyye başkanlığında toplanan Filistin hükümeti Mescidi Aksa'ya yönelen tehlikeler üzerinde durarak BM'yi, İslâm İşbirliği Teşkilatı'nı, Arap Birliği'ni, tüm duyarlı ülkeleri ve bütün uluslararası sivil toplum kuruluşlarını bu tehlikelere karşı harekete geçmeye çağırdı.

Filistin hükümeti bütün uluslararası mekanizmalardan Mescidi Aksa'ya karşı sorumluluklarını yerine getirmelerini ve siyonist işgal devletinin çirkin planlarına karşı durmalarını istedi.

Filistin hükümeti Mescidi Aksa'yı saran mahalleleri tamamen yıkarak umumi parklara dönüştürme projesinin son derece tehlikeli ve Mescidi Aksa'nın geleceğini hedef alan çirkin bir proje olduğuna dikkat çekti.

Filistin Dışişleri Bakanlığı tarafından bugün (2 Ağustos Perşembe) yapılan açıklamada da siyonist işgal devletinin Mescidi Aksa çevresini umumi parklara çevirme projesine değinilerek böyle bir projenin hayata geçirilmesinin tüm Filistinlileri ve dünya Müslümanlarını tahrik edecek ajitasyon niteliği taşıdığını, dolayısıyla uluslararası kuruluşların bir an önce harekete geçerek işgal devletine engel olmaları gerektiğini hatırlattı.

Filistin Enformasyon Merkezi 

HABERE YORUM KAT