1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. "Filistin Halkı İşgalci Düşmandan Adalet Beklemiyor"
Filistin Halkı İşgalci Düşmandan Adalet Beklemiyor

"Filistin Halkı İşgalci Düşmandan Adalet Beklemiyor"

İşgal liderlerinin işledikleri cinayetlerin hesabını vereceklerini söyleyen Er-Reşak: "Filistin Halkı İşgalci Düşmandan Adalet Beklemiyor" dedi.

A+A-

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak, İsrail Askeri Savcılığı'nın Gazze'de Ed-Delu ailesinin topluca katledilmesiyle ilgili soruşturma açılmaması kararının gerçeklerden kaçmak olduğunu söyledi.

Er-Reşak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, savcılığın kararının Kasım 2012'de işgal ordusunun Gazze Şeridi'ne açtığı savaş sırasında Ed-Delu ailesi katliamında işgal güçlerinin suçlu olduğuna işaret ettiğini bildirdi.

Filistin halkının her gün uluslararası hukuku ve insani örfleri çiğneyen işgalci düşmandan adalet beklemediğini ifade eden Er-Reşak, işgal güçlerinin insanlığa ve Filistin halkına karşı en çirkin suçları işlediğini belirtti.

İşgalcinin Filistin halkına karşı işlediği cinayetlerin zaman aşımına uğrayamayacağına dikkat çeken Er-Reşak, işgalcilerin işledikleri suçlardan daha fazla kaçamayacaklarını ve er ya da geç mutlaka adalet önünde hesap vereceklerini söyledi.

Avrupa Birliği'nin gözetiminde işgal altındaki Filistin topraklarında yapılan işgalciyle ilişkileri normalleştirme girişimlerine de değinen Er-Reşak, "İşgal rejimiyle ilişkilerin normalleştirilmesini şiddetle reddediyoruz" dedi. Hamas lideri, bu tür girişimlerden sadece işgal rejiminin yarar sağladığını ve cinayetlerini örtmeye çalıştığını bildirdi.

FEM

HABERE YORUM KAT