1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. FHKC'den Siyonistlere Ahmet Saadat Uyarısı
FHKCden Siyonistlere Ahmet Saadat Uyarısı

FHKC'den Siyonistlere Ahmet Saadat Uyarısı

Ebu Ali Mustafa Tugayları, Siyonist işgalciyi Ahmed Saadad ve esirlerin hayatı konusunda uyardı.

A+A-

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi'nin askeri kanadı Ebu Ali Mustafa Tugayları, işgal zindanlarında açlık grevinde olan ve sağlık durumunun kötüye gitmesi nedeniyle hastaneye kaldırılan Halk Kurtuluş Cephesi Genel Sekreteri Ahmed Saadat'a herhangi bir zarar gelmesi halinde bedelinin ağır olacağını söyledi.

On üç gündür açlık grevinde olan Ahmed Saadat, sağlık durumunun kötüye gitmesi nedeniyle Er-Ramle Cezaevi'nin hastanesine kaldırılmıştı.

Ebu Ali Mustafa Tugayları sözcüsü Ebu Cemal, Quds Press Ajansı'na yaptığı açıklamada, "Esirlerimize ve özellikle genel sekreterimize olanları büyük bir endişeyle takip ediyoruz. Yoldaşımız Genel Sekreter Ahmed Saadat'a herhangi bir şey olması durumunda bunun sorumluluğunun düşmana ait olacağını söylüyoruz" dedi.

Siyonist düşmanın esirlere ve Halk Kurtuluş Cephesi Genel Sekreteri'ne bir zarar gelmesinin ne anlama geleceğini bildiğini ifade eden Ebu Cemal, Saadat'a bir şey olması halinde bunun işgalci için felaket olacağını belirtti.

FHKC Genel Sekreteri'nin hayatının tehlikede olduğunu bildiklerini söyleyen Ebu Cemal, Saadat'a herhangi bir zarar gelmesi halinde Siyonist düşmandan intikam alıncaya kadar uyumayacaklarına dair şehitlerin kanı ve Filistin devrimi üzerine yemin ettiklerini kaydetti.

Filistin Enformasyon Merkezi 

HABERE YORUM KAT