1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. FETÖ'nün Irak Sorumlusu Nurettin Aytuğ Türkiye'ye Teslim Edildi
FETÖ'nün Irak Sorumlusu Nurettin Aytuğ Türkiye'ye Teslim Edildi

FETÖ'nün Irak Sorumlusu Nurettin Aytuğ Türkiye'ye Teslim Edildi

FETÖ'nün Irak sorumlusu Nurettin Aytuğ yakalandı. Örgüt mensuplarının Irak'a geçişi için çalışma yapan Aytuğ, Kürt yönetimi tarafından Habur'dan Türkiye teslim edildi.

A+A-

Çetiner Çetin / Yeni Şafak

15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından, bazı örgüt mensuplarının Irak Kürdistan bölgesine geçişi için alt yapı çalışmaları başlatan FETÖ'nün sözde Irak sorumlusu Nurettin Aytuğ, akşam saatlerinde Kürt yönetimi tarafından tutuklanarak Habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye teslim edildi.

Aytuğ'un darbe girişimi öncesinde 11 ve 14 Temmuz tarihlerinde iki PKK'lı yetkili ile bir araya geldiği ve ardından 16 Temmuz sabahı aynı isimlerle temasa geçerek “Öcalan İmralı'da öldürüldü” mesajı ile örgütü darbe sonrası harekete geçirmeye çalıştığı öğrenildi.

Kürt halkını tahrik etmeye çalıştı

Irak sorumlusu Aytuğ'un bölgedeki medya kurumlarına 6 aydan buyana Türkiye aleyhine haberler yaptırmaya çalıştığı ve bu konuda bir çok yerel gazeteciyi kullandığı tespit edilirken, Aytuğ'un en son bölgede yayın yapan NRT TV'yi ABD'de örgüt elebaşı ile bir araya getirerek Kürt halkını tahrik etmeye çalıştığı öğrenildi.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT