1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. FETÖ ile Mücadele Ahlaksızlığı Meşrulaştırmaya Yeter mi?
FETÖ ile Mücadele Ahlaksızlığı Meşrulaştırmaya Yeter mi?

FETÖ ile Mücadele Ahlaksızlığı Meşrulaştırmaya Yeter mi?

15 Temmuz sonrası FETÖ ile mücadele adı altında ortaya çıkan manzara bazen ahlaki sınırları fazlasıyla zorlayarak mide bulandırıcı boyutlara varabiliyor.

A+A-

HAKSÖZ-HABER

İşte Akşam gazetesinde bugün yer verilen bir yazı da “FETÖ ile mücadele” veya da “FETÖ’cüleri ifşa” adı altında medya alanında bazen karşılaşmaktan hayâ duyduğumuz o ahlaksızca bel altı vurmaların iğrenç örneklerden birini sunuyor.

Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu imzasını taşıyan yazıda yer alan satırlar ve üzerine bina edilen iddia ürünü yorumlara bakılırsa Gülenciler kadın yandaşlarını yargılanmaktan korumak için hamile kalmaya yönlendirmektedir. Kelkitlioğlu bunun evli olmayan hanımlar için de gayr-ı meşru ilişki anlamına geldiğini herhalde bilmiyor değil!

Murat Kelkitlioğlu’nun başında bulunduğu gazetede yer verilen bu ahlaksız iddiaları okurlarımızın affına sığınarak “medyatik ahlaksızlık”ın arşiv değerindeki tipik bir örneği olduğu için buraya iktibas ediyoruz:

Adliyede 11 ‘Abla’ da Hamile Çıktı! I Murat Kelkitlioğlu I Akşam

Başlığa bakıp da milletin mahremiyetine girdiğimi düşünmeyin. Ancak yazının tamamını okuyunca ne kadar ilginç bir olayla karşı karşıya olduğumuzu anlayacaksınız.

Gerek 17-25 Aralık sivil darbe, gerekse 15 Temmuz işgal girişiminin ardından Fetullahçı terör örgütünün kirli yüzünü, hedeflerine ulaşabilmek, kendilerini kamufle etmek ve mazlumu oynamak için neler yapabileceğini tüm açıklığıyla gördük. Öyle ki, örgüt militanlarını kataloglardan seçtikleri kadınlarla evlendirmeye kadar varan her türlü yöntemi denediklerini biliyoruz.

Bu yaşananların da ötesinde ilginç bir olay, geçtiğimiz gün yapılan bir operasyonda karşımıza çıktı. İnanın, ben de öğrenince küçük dilimi yutacaktım!

Olay şu;

Kartal Adliyesi’nde FETÖ’cülere yönelik bir operasyon yapılıyor. Adliyede görevli 11 ‘abla’ gözaltına alınıyor.

Şimdi sıkı durun!

Gözaltına alınan kadın militanların 11’i de hamile. Bazıları 2, bazıları da 5 aylık.

Böyle bir tesadüf olabilir mi?

'kaçış' PLANı mı?

Yaşadıklarımızı düşündüğümüzde bunun altında da başka bir plan olduğunu düşünmekten alıkoyamıyorsunuz kendinizi.

Bilgi aldığım kaynakların bu durumla ilgili oldukça çarpıcı açıklamaları var tabii ki;

Onlara göre bu, FETÖ’nün militanlarını kurtarma yollarından sadece biri. Çünkü, örgüt üyesi 11 kadının aynı anda hamile kalması çok zor gözüküyor. Gözaltı süreleri uzamasın diye örgüt aklı bu yola başvurmalarını istemiş olabilir.

Diğer bir ön alma yöntemi de; sorgulama sırasında polis ve savcının sıkıştırmalarının önüne geçmek.

Aklımın durduğu, mantığımın almadığı bu olay karşısında siz ne düşünürsünüz bilemem; amaben "FETÖ’nün, militanlarının yatak odalarına bile müdahale ettiğini" düşünüyorum.

 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum