1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. FETÖ Diye Aldılar Hizb-ut Tahrir’den Tutukladılar
FETÖ Diye Aldılar Hizb-ut Tahrir’den Tutukladılar

FETÖ Diye Aldılar Hizb-ut Tahrir’den Tutukladılar

OHAL operasyonları kapsamında göz altına alınan Fatih Babayiğit Hizb-ut Tahrir'den tutuklandı.

A+A-

OHAL sonrası FETÖ'ye yönelik başlatılan operasyonlarda, 3 Eylül 2016 Cumartesi gecesi ‘’Evinde toplantı yapıldığı’’ şikâyeti üzerine gelen polisler Fatih Babayiğit’i gözaltına aldılar. Uzun süredir Hollanda'da yaşayan ve orada İslami faaliyetlerini hiçbir yasak ve kısıtlama olmadan yürüten Babayiğit FETÖ ile hiçbir bağının bulunmadığını beyan etmesine rağmen gözaltına alındı. FETÖ iftirası tutmayınca Hizb-ut Tahrir üyeliğinden tutuklandı.

Gerek uzun süre yaşadığı Avrupa’da, gerek Türkiye’de yaşadığı süre içerisinde hiçbir şiddet olayına karışmamış ve 15 Temmuz’da darbe yapanların karşısında olmasına rağmen, kendisine silahlı terör örgütü suçu isnat edildi. Evlî ve dört çocuk babası olan Fatih Babayiğit’in evinde yapılan aramalar da Hizb-ut Tahrire ait kitaplar bulundu.

Geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan darbe girişimi sonrası başlayan 'FETÖ' operasyonlarına ilişkin çarpıcı bir yorum yapmıştı. Televizyon kanallarında yapılan yorumları izlediğini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öyle yorumlar yapıyorlar ki suçladıkları o insanın bu işle hiç alakası yok. Ama o insana o yaftayı yapıştırıyor" dedi, "At izi, it izine karıştı" sözleriyle uyarmıştı.

KAYNAK: Köklüdeğişim.net

HABERE YORUM KAT