Fetih Ordusu’nun Halep'te İlerleyişi Sürüyor

02.08.2016 01:31
Fetih Ordusu’nun Halep'te İlerleyişi Sürüyor
Fetih Ordusu’nun, Esed rejiminin kuşatması altındaki bölgelere ulaşmak için Halep'in güneyinde başlattığı operasyonda bir köy ve bir tepenin kontrolünü ele geçirdiği bildirildi.

Fetih Ordusu'nun (Ceyş el-Fetih) rejim güçlerinin kuşatması altındaki bölgelerin ablukasını kırmak için başlattığı ve ''Halep kuşatmasını kırma'' adı verilen operasyonda Şırfe köyü ve el Mahrukta tepesinin kontrolünü Esed güçlerinden aldı.

Direnişçilerin kentin güneyindeki topçu okulu yakınlarında rejim güçlerinin karargah olarak kullandığı buzdolabı fabrikasının denetimini de sağladığını belirten kaynaklar, güneydeki çatışmalarda direnişçilerin 25 rejim askerini öldürdüğünü, bir tankla, üzerinde makineli tüfek bulunan bir aracı da imha ettiğini kaydetti.

Fetih Ordusu dün, Halep'in güneyinde gerçekleştirdiği operasyonda 1 köy, 4 tepe, 3 tank ve 1 füze birliğinin kontrolünü sağlamış, kentin güneyindeki çatışmalarda ise 56 rejim askerini öldürmüş, 2 tank ile 1 iş makinesi ve üzerinde makineli tüfek bulunan 16 aracı da imha etmişti.

Rejim güçlerinin geçen ay kentin kuzeyindeki direnişçilerin tek çıkış noktası olan Kastillo yolunun kontrolünü sağlamış, bunun üzerine direniş örgütlerinin denetimindeki bölgeler kuşatma altına girmişti. 

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim