1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Fetih Ordusu Halep’te İki Önemli Noktayı Ele Geçirdi (Video)
Fetih Ordusu Halep’te İki Önemli Noktayı Ele Geçirdi (Video)

Fetih Ordusu Halep’te İki Önemli Noktayı Ele Geçirdi (Video)

Esed rejiminin kuşatmasını kırmak için başlatılan operasyonun altıncı gününde Fetih Ordusu, stratejik önemdeki topçu okulu ile 2 külliyenin kontrolünü ele geçirdi.

A+A-

Fetih Ordusu (Ceyş el-Feth) rejim kuşatmasını kırma operasyonunun altıncı gününde, Halep'in güneyinde düzenlediği operasyonlarda stratejik öneme sahip topçu okulu, silahlandırma külliyesi ile Beyanat külliyesinin kontrolünü ele geçirdi.

Direnişçilerin, çatışmalarda topçu okulundaki subay lojmanlarının da kontrolünü sağladığını aktaran kaynaklar, topçu okulundaki çatışmalarda çok sayıda rejim askerinin öldüğünü bildirdi.

Kentin güneyindeki direnişçilerin denetimindeki bölgelere yakın olması nedeniyle topçu okulunun büyük önem taşıdığını vurgulayan kaynaklar, okulun denetiminin, muhaliflerin düzenlediği bombalı saldırının ardından sağlandığını aktardı.

Kaynaklar, çatışmalarda çok sayıda askeri mühimmat ele geçirildiğini ve Halep kuşatmasının kırılmasının an meselesi olduğunu belirtti.

Halep'te bulunan topçu okulu sadece Halep'in değil, tüm Suriye'nin en korunaklı, teçhizatlı, askeri ve stratejik açıdan önemli yerlerinden biri olarak görülüyor. Esed rejimi, karargah olarak kullandığı topçu okulundan Halep'in güneyindeki Şeyh Said bölgesine saldırı düzenliyordu.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

1 Yorum