Fetih Lideri: “Filistin Yönetimi Geniş Bir Belediyeden İbaret”

16.08.2015 02:44
Fetih Lideri: “Filistin Yönetimi Geniş Bir Belediyeden İbaret”
Fetih Hareketi Merkez Komitesi üyesi Muhammed Eştiye, Siyonist işgal rejimiyle Filistin Yönetimi arasında sağlanan Oslo İlkeler Antlaşması'nın başarısız kaldığını itiraf etti.

Mülteci Merkezi’nin Beytlahim’deki Ayide Mülteci Kampı'nda mültecilerle ilgili düzenlediği konferansa katılan Fetih lideri Muhammed Eştiye yaptığı konuşmada, 1999 yılından beri normalde Filistin Yönetimi'nin bir devlete dönüşmesi gerektiğini, ancak İsrail’in her şeyi yerle bir ettiğini, özellikle ikinci intifada dönemindeki saldırı ve baskılarıyla Filistin Yönetimi'ni yıkmak için çalıştığını iddia etti.

Eştiye yaptığı konuşmada, Filistin Yönetimi'nin şu an itibariyle sadece isimden ibaret olduğunu, gerçekte ise geniş bir belediyeden başka bir şey olmadığını söyledi.

Fetih lideri sözlerini şöyle sürdürdü: “İşgal rejimi Filistin devletini 1967 sınırları içinde bile kabul etmez. Çünkü kendisi bu devletin kurulmasıyla İsrail’in yok oluş sürecinin başlayacağını biliyor. Dolayısıyla kendisi, Filistinlilerin siyasi dayanakları ve güçleri olmadan kantonlarda birbirlerinden bağımsız yaşamalarını istiyor.”

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim