1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Fetih Güçleri Esed'in Son Kalelerine Saldırdı
Fetih Güçleri Esed'in Son Kalelerine Saldırdı

Fetih Güçleri Esed'in Son Kalelerine Saldırdı

Fetih ordusuna bağlı Ahraru'ş Şam Tugayı, İdlib vilayetindeki rejimin son kalelerinden Kafraya ve Fua köyüne ağır silahlarla saldırı başlattı.

A+A-

Suriye'de Fetih ordusuna bağlı Ahraru'ş Şam Tugayı'nın İdlib vilayetindeki rejimin son kalelerinden Kafraya ve Fua köyüne ağır silahlarla saldırı başlattığı bildirildi.

Ahraru'ş Şam saha komutanlarından Tarık el Sayid, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fetih ordusuna bağlı Ahraru'ş Şam birliklerinin rejimin kontrolündeki Fua ve Kafraya köylerinde Esed güçlerine ait hedeflere tank, havan topu ve mutfak tüpünden bozma "cehennem" adı verilen toplarla saldırdığını söyledi.

Şam yönetimine bağlı güçlerin uzun bir zamandır Fua ve Kafraya'da kuşatmaları altında olduğunu vurgulayan Sayid, "Allah'ın izniyle zafer yakındır" dedi.

Esed güçlerinin başkent Şam'ın kuzeydoğusunda yer alan Zebadani ilçesine hava ve karadan saldırması üzerine Ahraru'ş Şam, ilçedeki birliklerinin üzerindeki baskıyı hafifletmek için İdlib vilayetinde hala rejimin kontrolünde olan Fua ve Kafraya köylerine ağır silahlarla saldırıyor.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT