1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Fetih Gazze'deki Saldırdan Esir ve Şehitleri Sorumlu Tuttu
Fetih Gazze'deki Saldırdan Esir ve Şehitleri Sorumlu Tuttu

Fetih Gazze'deki Saldırdan Esir ve Şehitleri Sorumlu Tuttu

Fetih Gazze’deki Saldırıdan Hamas’ın Şehit ve Esir Mensuplarını Sorumlu Tuttu.

A+A-

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’a karşı düşmanlığını sürdüren ve şaibeli patlama ve eylemlerden onu sorumlu tutma tutarsızlığını sürdüren Fetih'in iki hafta önce mensuplarına karşı Gazze’de yapılan bombalı saldırılardan şehit olan bazı Filistinlilerle şu anda cezaevinde olan bazı esirleri sorumlu tutması nasıl bir akıl tutulmasına maruz kaldığını gösteriyor.

İki hafta önce Fetih liderlerinin evlerine yönelik yapılan bombalı saldırılar üzerine Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, alelacele açıklama yaparak saldırıların arkasında Hamas liderlerinin olduğunu iddia etmişti.

Abbas’ın açıklamalarını fırsat bilen Fetih’e yakın siteler ise bu patlamalara karışan bazı Hamas liderlerinin isimlerini bile verdi. İlginçtir ki bunlar arasında şehit olanlarla şu anda Siyonist işgal rejimi zindanlarında esir bulunan Hamas liderleri de var.

Örneğin suçlanan ve ismi verilenler arasında şehit İmad Abbas ile şu anda zindanlarda bulunan İmad El-Bel ve daha önce şehit olan Hüsni Hasan Nadi Ed-Diri de var. Hüsni Hasan Gazze’deki Ed-Diri ailesinin en yaşlısı ve Hamas liderlerindi. Hüsni Hasan, sekiz sene önce Fetih’ten ihraç edilen ve zamanında Gazze’de bir çok suikast ve patlamalara imza atan Muhammed Dahlan’a bağlı ölüm çeteleri tarafından şehit edilmişti.

Yine yapılan araştırmada suçlananlardan birinin de Şehid İmad Cuha Abbas olduğu görüldü. Hamas’ın askeri kanadı El-Kassam Tugayları'nın liderlerinden biri olan Abbas, Kasım 2004 yılında işgal uçaklarının araçlarına yaptığı saldırıda şehit olmuştu. Kullandığı araçta El-Kassam Tugayları’nın patlayıcı uzmanlarından Adnan El-Ğul de vardı ve o da şehit olmuştu. Bunun gibi suçlanan daha bir çok kişi ya şehit olmuş yada işgal rejimi zindanlarında bulunuyor. 

FİEM

HABERE YORUM KAT