1. HABERLER

  2. HABER

  3. Fethullah Gülen: Arkadaşı Yanlış Yönlendiriyorlar
Fethullah Gülen: Arkadaşı Yanlış Yönlendiriyorlar

Fethullah Gülen: Arkadaşı Yanlış Yönlendiriyorlar

Başbakan Erdoğan için "arkadaş" ifadesini kullanan Gülen'in, röportaj esnasında tansiyonunu ceket üzerinden ölçtürmesi ise tartışma konusu oldu.

A+A-

Dershanelerin dönüştürülmesi sürecinde sık sık konuşan ve Pensilvanya'daki mutat konuşmalarında tartışmalara dahil olan Fethullah Gülen, 17 Aralık darbe girişiminden sonra beddua etmiş, büyük tepki görünce de bir süre açıklama yapmamıştı.

"İnziva merkezi"

Geçtiğimiz günlerde Wall Street Journal'e konuşan Gülen, bugün de BBC Türkçe'ye röportaj verdi. İngiliz haber kanalı röportaj için "Gülen 16 yıl sonra görüntülü röportaj verdi" yorumunu yaptı. BBC Türkçe muhabirinin "bir ormanın içindeki inziva merkezi" dediği Pensilvanya'daki çiftlikte yapılan röportajda, Fethullah Gülen'in Başbakan Erdoğan'dan "arkadaş" diye bahsetmesi dikkat çekti.

"Rahatsız edici şeylere sevk ediyorlar arkadaşı"

Fethullah Gülen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için, "Bir mabeyni hümayun var herhalde zannediyorum çevresinde. Mabeyn, padişahların etrafındaki insanlara deniyordu. Çevresinde zannediyorum meseleleri farklı intikal ettiriyorlar… Bir yönüyle, böyle rahatsız edici şeylere sevk ediyorlar sanıyorum arkadaşı" dedi.

Röportajdaki bir bölüm ise sosyal medyada çok konuşuldu. Gülen'in doktorunun tansiyonunu gömlek ve ceket üzerinden ölçmesi tartışma oluşturdu. Görüntüleri izleyen uzmanlar, bu şekilde sağlıklı veri almanın zor olduğunu belirtti.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT

3 Yorum