Fethiye'de 118 Kişi Hakkında Dava Açıldı

10.06.2014 20:24
Fethiye'de 118 Kişi Hakkında Dava Açıldı
HDP Fethiye İlçe Başkanlığının açılışında yaşanan olaylarda siyasi hakların kullanılmasını engellemek, polise mukavemet ve mala zarar vermek gibi suçlardan 118 kişi hakkında dava açıldı.

Fethiye'de, Halkların Demokratik Partisi (HDP) ilçe başkanlığının açılışı sırasında yaşanan gerginlik ve parti tabelasının indirilmesiyle sonuçlanan olaylarda gözaltına alınan 118 kişi hakkındaki iddianame hazırlandı.

Fethiye Cumhuriyet Savcılığınca hazırlanan ve 2. Asliye Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamede, 9 Mart'ta yaşanan olaylarda siyasi hakların kullanılmasını engellemek, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet, polise mukavemet ve mala zarar vermek gibi suçlardan aralarında CHP Fethiye İlçe Başkanı Emrah Doğu'nun da bulunduğu 118 kişi hakkında dava açıldı.

Mahkemenin iddianameyi inceleme işleminin sürdüğü öğrenildi.

Olayın geçmişi

Cumhuriyet Mahallesi Dispanser Sokak'ta 9 Mart'ta açılışı yapılacak HDP İlçe Başkanlığı önünde toplanan grup parti bürosunu taşlamış, gerginliği artması üzerine HDP tabelası yerinden sökülmüştü.

Akşam saatlerinde de Taşyaka Mahallesi Baha Şıkman Caddesi'nde toplanan grup, HDP İlçe Başkanlığına destek verdiği iddia edilen kişiye ait pastaneyi taşlayarak zarar vermişti. 

Olaylarla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

AA

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim