1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Fatsa Müftülüğü'nden Suriye'ye 6 Tır Yardım Gönderildi
Fatsa Müftülüğü'nden Suriye'ye 6 Tır Yardım Gönderildi

Fatsa Müftülüğü'nden Suriye'ye 6 Tır Yardım Gönderildi

Fatsa Müftülüğü'nün başlattığı yardım kampanyası Suriye doğru yola çıktı.

A+A-

Ordu'nun Fatsa İlçesi'nde Müftülüğün düzenlediği Suriye'de yaşanan savaştan dolayı mağdur olan Müslümanlara gönderilmek üzere 65 tonu gıda olmak üzere 6 tır yardım malzemesi dualarla yola çıktı. 6 tır yardım malzemelerini Suriye'ye hareketinden önce Fatsa Hükümet Konağı önünde yeni meydanda bir tören düzenlendi.

Törene Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve yüzlerce vatandaş katıldı.

ASIL OLAN SAVAŞIN DURMASIDIR

Kur-an'ı Kerim tilaveti ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Fatsa Müftüsü Hüseyin Can, "Bir aylık süreç içerisinde başlatmış olduğumuz bu yardım kampanyasında halkımızın bizlere desteğinden dolayı hasseten ilçe Kaymakamımız Bekir Atmaca beyefendinin maddi ve manevi desteklerinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum, halkımıza teşekkür ediyorum. Suriye'de çıkan savaşta mağdurlar, ölen babalar, dul kalan kadınlar, öksüz kalan çocuklar, anne deyip annesini bile bulamayan mağdur olan çocukların manzarası gözümüzün önünde. Ne yapabiliriz diye düşündük ve böyle bir yardım kampanyası yapmaya karar verdik. Oraya 1 tır yardım malzemesi gönderebilir miyiz dedim arkamdan din görevlisi arkadaşlarımız hocam neden olmasın dediler ama bugün geldiğimiz noktada tam 6 tır yardım malzemesi topladık. Anneler bu işe çok destek verdiler, Allahım onlardan razı olsun. 65 tona yakın gıda, bunun 50 tonu un, inşallah yardımlarımız hedeflerimize ulaşacak. Aslolan oradaki savaşın durmasıdır, dualarımızla katliamın durmasıdır. Allah hepinizden razı olsun" dedi.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan "7'den 70'e herkes bu kampanyaya katılmaya çalıştı.  Bizler Müslümanız elhamdülillah. Tüm Müslümanlar kardeştir. Rabbim bu yardımları artırsın, inşallah bereketlendirir. Bu vesileyle oradaki bütün sıkıntıların bir an önce bitmesini Rabbimden niyaz ediyoruz." Dedi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT