1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Fatma Ünsal Bostan, LGBT’de Erdoğan’ı Eleştirdi
Fatma Ünsal Bostan, LGBT’de Erdoğan’ı Eleştirdi

Fatma Ünsal Bostan, LGBT’de Erdoğan’ı Eleştirdi

Sapkın grupların ahlaksızlıklarını ülkemizden pazarlamak ve meşru hale getirmek için yapılan ‘Türkiye’de Kadın Hakları ve LGBT Özgürlükleri’ başlıklı toplantıda konuşan Fatma Ünsal, Başbakan'ın ahlaki uyarılarını eleştirdi.

A+A-

HAKSÖZ-HABER

LBGT toplantısında konuşan Fatma Bostan Ünsal, Başbakan Erdoğan’ın kızlı erkekli öğrenci evlerine yönelik eleştirilerine, “Başbakanın sözleri çok tehlikeli bir durum” diye niteledi.

Hollanda Başkonsolosluğu ve Turkish Policy Quarterly dergisi tarafından İstanbul’da düzenlenen ‘Türkiye’de Kadın Hakları ve LGBT Özgürlükleri’ konulu toplantıda konuşan Fatma Ünsal Bostan şunları söyledi:

“28 Şubat döneminde namaz kılınan öğrenci evleri vardı ve cemaatle ilişkilendiriliyordu. Bu evlere baskı ne kadar kötü bir şeyse şimdi de öğrenci evlerine yönelik bu tür bir baskı daha kötü birşey. Bu toplumdaki güven unsurunu zedeleyeceği için de çok önemli ve çok tehlikeli bir durum.

-(Erdoğan’ın daha önceki ‘Kadın-erkek eşit değildir’ söylemini de hatırlatarak) Başbakan ‘Kadın-erkek eşit değil’ dediğinde bu toplumu o kadar etkilemişti ki, ondan sonra ister kadının evdeki, ister siyasetteki dezavantajlarından konuşun, söylediğiniz hiçbir şeyin anlamı yok. Biz o zaman Başbakan’a şunu sormalıydık, neyi kastediyorsunuz? ‘Kadın-erkek aynı değildir’i mi kast ediyorsunuz?’ diye bir açıklama istemeliydik. Çünkü bu sözler hâlâ taşrada insanın zihnini belirlemiş oluyor. Başbakan ‘Kadın-erkek eşit değildir’ dediği zaman buna herkesin karşı çıkması gerekiyordu.”

Her türlü sapkınlığa evet, ama ahlaki kurallara ve kötülükten sakındırmaya hayır diyen ve bunu özgürlük karşıtlığı olarak değerlendiren Fatma Bostan Ünsal vb zihniyeti bulundukları yeri ve düşüncelerini sorgulamaya davet ediyoruz…

HABERE YORUM KAT

26 Yorum