Fatih Camii'nde Protesto Çağrısı: Libya ve Bahreyn'de Katliama Son!

17.03.2011 09:02
Fatih Camiinde Protesto Çağrısı: Libya ve Bahreynde Katliama Son!
Libya’da ve Bahreyn’de yaşanan katliamlar yarın Cuma namazının ardından Fatih Camii avlusunda protesto edilecek.

İslami kuruluşlar Ortadoğu'daki gelişmelerle ilgili ortak etkinliklerine devam ediyor. Libya ve Bahreyn'deki katliamlar Fatih Camii'nde protesto edilecek.

Özgür-Der, İHH, Fatih Akıncılar Derneği, Mazlumder, Anadolu Platformu, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Araştırma Kültür Vakfı, Akabe Vakfı, Medeniyet Derneği ve Hikmet Vakfı tarafından yapılan açıklamada Libya ve Bahreyn'deki katliamların son bulması çağrısında bulunmak üzere duyarlı insanlar Fatih Camii'ne davet edildi.

Bilindiği gibi Libya'da muhaliflerin ele geçirdiği kentleri yeniden almak için Kaddafi birlikleri hava gücü desteğiyle muhalif güçlere bomba yağdırıyor. Kaddafi birliklerinin Bingazi'ye yaklaştıkları ve Bingazi'de çok daha büyük bir katliam yapmalarından da endişe ediliyor.

Bahreyn'de de protestocular polis şiddetiyle engelleniyor. Suudi Arabistan'dan askerlerin ve tankların da getirildiği Bahreyn'de halk büyük bir baskı altında.

İslami kuruluşların "Libya ve Bahreyn'de Katliama Son!" çağrısıyla 18 Mart Cuma günü Cuma namazının ardından Fatih Camii avlusunda düzenleyecekleri protesto eylemine duyarlı insanların katılımı bekleniyor.

HAKSÖZ-HABER

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim