1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FAS

  4. Fas’ta Seçimin Galibi Adalet ve Kalkınma Partisi
Fas’ta Seçimin Galibi Adalet ve Kalkınma Partisi

Fas’ta Seçimin Galibi Adalet ve Kalkınma Partisi

Fas Parlamentosu Temsilciler Meclisi seçimlerinin gayriresmi sonuçlarına göre, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 99 milletvekili ile birinci olduğu bildirildi.

A+A-

AA’da yer alan habere göre, Fas İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Fas Parlamentosu Temsilciler Meslisi seçimlerinin gayriresmi sonuçlara göre, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin 99, Asalet ve Çağdaşlık Partisi’nin 80, İstiklal Partisi’nin 31, Milli Bağımsızlar Birliği’nin 30, Halk Hareketi’nin 21, Anayasal Birlik Partisi’nin 16, Halk Gücü Sosyalist Birliği’nin 14, İlerleme ve Sosyalizm Partisi’nin 7, Demokratik Sol Federasyon Partisi’nin de 2 milletvekili çıkardığı belirtildi.

Ülkede 92 seçim bölgesinden seçilen 305 milletvekilinin dağılımıyla ilgili açıklamada, ulusal çapta seçilen 90 milletvekilinin dağılımı konusunda bilgi verilmedi.

Kayıtlı 15 milyon 702 bin 592 seçmenin bulunduğu Fas’ta, seçimlere 30 siyâsî parti katıldı. Seçimlerde parlamentonun Temsilciler Meclisi kanadı için 305’i yerel, 90’ı ulusal çapta olmak üzere toplam 395 milletvekili belirleniyor.

Katılımın yüzde 43 olduğu seçimleri 92’si yabancı 4 bin gözlemci takip etti.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

1 Yorum