1. HABERLER

  2. HABER

  3. Fars Haber Ajansı, İHH’yı Neden Yıpratmak İstiyor?
Fars Haber Ajansı, İHH’yı Neden Yıpratmak İstiyor?

Fars Haber Ajansı, İHH’yı Neden Yıpratmak İstiyor?

İran'ın yarı resmi Fars Haber Ajansı, İHH hakkında İsrail ve İngiltere ile aynı yalan haberleri nasıl servis edebildi?

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Önceki gün Eminönü’nde Mısır’daki katliamları protesto için düzenlenen mitingde söz alan İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, Mısır ve Suriye’deki katliamlarla ilgili vurguların yanı sıra İHH’ya yönelik yıpratma kampanyasına dikkat çekmişti.

İran'ın yarı resmi Fars Haber Ajansı tarafından İHH’nın hedef gösterildiğini belirten Yıldırım, İsrail ve İngiltere merkezli yapılan haberlerin aynı vurgularla İran’ın Fars Haber Ajansı’nda yer almasının kafalarda soru işareti oluşturduğunu belirtti.             

Eylemde yaptığı konuşmada kendilerine, Mısır'ın iç işlerine karışmama tavsiyesinde bulunanların olduğunu belirten Bülent Yıldırım, "Kahire'ye, Halep'e atılan kurşun, Şam'a atılan bomba; Ankara'ya, Diyarbakır'a, Edirne'ye atılmıştır. Suriye, Mısır ve Filistin'de şehitler verdik. Toprağa düştük, kanımız aktı, toprağı suladık, bereket verdik. Birken bin olduk. Şimdi milyonlar oluyoruz. Sonra da her zulüm toprağına yürüyeceğiz, özgürleştireceğiz" diye konuştu.

Yıldırım, Mısır'daki şehit sayısının belirtilenden daha fazla olduğunu dile getirdi. Amerika'nın demokrasi anlayışını eleştiren Yıldırım, şöyle devam etti:

İHH'nın Mısır ve Suriye'ye destek verdiği için terör örgütü listesine sokulmak istendiğini belirterek, "En son bu kervana kim katıldı? Şu an Avrupa ve Balkanlar'da televizyon ve gazeteler bizim terörizme finans sağladığımızı yayınlıyor. Kim yaptı bu yalan haberi biliyor musunuz? Fars Haber Ajansı yaptı. Bütün Müslümanlar kardeştir. Mezhep ayrımı da yapmıyorum. Masum olan bütün insanları seviyoruz. Ancak ilginç bir şey; İsrail'in, Amerikalıların dediğiyle Fars Haber Ajansı'nın dediği aynı oluyorsa bu Fars Haber Ajansı'nda bir İsrail damarı var demektir. Kendilerini uyarıyorum; Amerika'dan korkmadığımız gibi Fars Haber Ajansı'nın içindeki birkaç çapulcudan da korkmuyoruz" ifadelerini kullandı.

İşte o konuşma:

HABERE YORUM KAT

2 Yorum