1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Ezher: “Suriye ve Burma'ya Yardım Farzdır”
Ezher: “Suriye ve Burmaya Yardım Farzdır”

Ezher: “Suriye ve Burma'ya Yardım Farzdır”

Ezher alimleri, ''Suriye ve Burma'daki Müslümanlara yardım farzdır'' adı altında bir sempozyum düzenleyerek, Suriye'deki devrime ve Burma'daki Müslümanlara destek çağrısında bulundu.

A+A-

Anadolu ajansının verdiği habere göre; Kahire'nin doğusundaki Dimyad Şehrinde düzenlenen sempozyumda konuşan İslam Dünyası Birliği'nin Ezher kolu Başkanı Dr. İsmail Abdurrahman, ''Suriye ve Filistin halkına, Burma'daki azınlık Müslümanlara yardım farzdır. Zulme uğramış bu insanlara öncelikle mali destek sağlanmalıdır'' dedi.

''Mazlumlara yardım etmemekle büyük bir günaha düşmeyin'' diye katılımcılara seslenen Abdurrahman, Arap basınını Arakan'da yaşanan katliama karşı duyarsız kalmakla suçladı.

Abdurrahman, ''Arakanlı kardeşlerimiz çoluk çocuk demeden Budistler tarafından katlediliyor. Zulmün pençesindeki kardeşlerimize karşı duyarsız kalmayalım'' şeklinde konuştu. Esed rejimini de sert bir dille eleştiren Abdurrahman, ''Suriye'de yaşananların Burma'daki vahşetten bir farkı yok. Beşşar Esed de kadın, çocuk, yaşlı demeden herkesi öldürüyor'' ifadelerini kullandı. 

HABERE YORUM KAT