1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Ezher Şeyhi: "Mescid-i Aksa Kırmızı Çizgimiz"
Ezher Şeyhi: Mescid-i Aksa Kırmızı Çizgimiz

Ezher Şeyhi: "Mescid-i Aksa Kırmızı Çizgimiz"

Ezher Şeyhi Dr. Ahmed Muhammed et-Tayyib, bugün siyonist işgal devletinin yahudileştirme faaliyetlerine karşı bir ültimatom niteliği taşıyan Kudüs Vesikası'nı yayınladı.

21 Kasım 2011 Pazartesi 17:19A+A-

Dr. Ahmed et-Tayyib'in Kudüs Vesikası'nda işgalci siyonistlere, Ezher'in ve onun arkasında duran doğudakiyle batıdakiyle tüm Müslümanların, işgal yönetiminin Kudüs'te yürüttüğü yahudileştirme faaliyetlerine karşı duracağı hatırlatıldı.

Ezher Şeyhi'nin Kudüs Vesikası'nda işgal yönetiminin Kudüs'teki yahudileştirme faaliyetinin sadece bölgede değil tüm dünyada barışı tehdit ettiğine dikkat çekildi.

Ezher Şeyhi, işgalci siyonistlere verdiği ültimatomda Kudüs'ün ikinci fatihi olarak bilinen Salahuddin Eyyubi'nin Aslan Yürekli Richard'a gönderdiği mektuptaki uyarıları hatırlatıldı. Fatih Salahuddin'in söz konusu mektubunda kullandığı şu ifadelere aynen yer verildi:

"Bizim Kudüs'ten vazgeçmemizin mümkün olabileceğini kesinlikle düşünme. Bu asla mümkün olmadığı gibi İslâm ümmeti olarak, Müslümanların oradaki haklarından vazgeçmemiz de mümkün değildir. Cihad devam ettiği sürece Allah, size orada hiçbir taşınızı sağlam temele oturtma imkânı vermeyecektir."

Bu arada Kudüs'teki Yahudileştirmeye Karşı Mücadele İçin Halk Kampanyası organizasyon heyeti de ilk toplantısını Mısır'ın başkenti Kahire'de bugün (20 Kasım Pazar) gerçekleştirdi. Toplantıda Kudüs'e destek için önümüzdeki günlerde düzenlenecek etkinlikler hakkında istişarede bulunuldu.

FEM 

HABERE YORUM KAT