1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Ezan Erken Okununca Darbe Girişimi Sandılar
Ezan Erken Okununca Darbe Girişimi Sandılar

Ezan Erken Okununca Darbe Girişimi Sandılar

Siirt'te sabah ezanının erken okunması üzerine FETÖ'nün darbe girişimi olduğunu sanan vatandaşların bir kısmı 155 Polis İhbar Hattını ararken bir kısmı ise kent meydanına koştu.

A+A-

Siirt'te sabah ezanının bir saat erken okunması üzerine yeni bir darbe girişimi yaptığını sanan vatandaşlardan bazıları 155 Polis İhbar Hattını aradı, bazıları da valilik önüne gitti.

FETÖ'nün darbe girişimini gerçekleştirdiği 15 Temmuz gecesinde sokaklara çıkarak darbeyi önlemeye çalışan Siirtli vatandaşlar aynı duyarlılığı gece bir kez daha gösterdi.

Bahçelievler Mahallesindeki bir camide sabah ezanının bir saat erken okunması üzerine darbe teşebbüsünün yaşandığı gece camilerden ezan ve sela seslerinin yükseldiğini anımsayan vatandaşlar yeni bir darbe girişiminin gerçekleşmesinden endişe etti.

155 Polis İhbar Hattını arayan vatandaşlar, "Olumsuz bir durum mu var, dışarı çıkalım mı?" sorusunu yöneltirken bazıları da valilik önüne gitti.

Herhangi bir sıkıntı olmadığını öğrenen vatandaşlar sabah ezanının saatinde yeniden okunmasıyla rahatladı.

Sokağa çıktılar

Tedirginlik duyan vatandaşlardan Serhat Güngör, ezanın okunduğu sırada dışarıda olduğunu belirterek, o sırada darbe girişimi olduğundan endişe ettiğini söyledi.

Sefa Avcı, vakitsiz okunan ezan sesinin kendilerini korkuttuğunu belirterek, darbe girişimi olduğunu düşündüklerini aktardı.

Emrah Oktav da 15 Temmuz gecesinde duydukları endişeyi gece bir kez daha yaşadıklarını anlattı.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nurten Temiz, demokrasi nöbeti tuttukları sırada ezan sesi duyduklarını ve çok şaşırdıklarını söyledi.

Ezanın yanlış saatte okunduğunu anlayınca rahat bir nefes aldıklarını ifade eden Temiz, ezan sesini duyan vatandaşların valilik önüne geldiğini aktardı.

İl Müftüsü Faruk Arvas da "Bir müezzinimiz yanlışlıkla sabah ezanını bir saat erken okuyunca vatandaşlar sokağa inmişler. Vatandaşlarımızın darbe girişiminde gösterdikleri, içlerindeki o vatan aşkı ve sevgisini dün yaşanan bir yanlışlıktan dolayı yeniden gördük. Vatandaşlarımıza içlerindeki vatan sevgisinden ve hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Gece bir kez daha bundan dolayı duygulandım." dedi.

AA

HABERE YORUM KAT

1 Yorum