Ez-Zehhar: "Bir Karış Toprağımızı Vermeyiz"

05.05.2013 13:28
Ez-Zehhar: Bir Karış Toprağımızı Vermeyiz
Hamas yetkilisi ez-Zehhar hutbe verdiği camide "Topraklarımızdan bir karış bile taviz vermeyiz" dedi.

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Mahmud Ez-Zehhar, Filistin halkının hak, hukuk ve toprağıyla ilgili ilke ve sabitelerinin hiçbir zaman değişmeyeceğini ve bunların pazarlık konusu yapılamayacağını söyledi.

Dün (03 Mayıs Cuma) Gazze’nin orta kesiminde bulunan Ed-Derc Mahallesi'ndeki Seyyid Haşim Camii'nde verdiği hutbede, “İlkelerimiz değişmeyecek, Filistin halkının toprağı ve vatanı konusundaki hakkı pazarlık konusu yapılmayacak. Dünyanın bütün dışişleri bakanları bir araya gelse yine de bu topraktan taviz vermeyiz” dedi.

Filistin halkının toprağı konusundaki hakkının sabit olduğunu belirten Ez-Zehhar, hiçbir devletin Filistin halkını vatanına dönmekten mahrum edemeyeceğini kaydetti.

Filistin toprakları dahilinde ve dışarıda bulunan Filistinlilere de seslenen Ez-Zehhar haklarına, ilkelerine, akidelerine ve kutsal değerlerine bağlı kalmalarını, hiçbir şekilde topraklarından taviz vermemelerini istedi.

Ez-Zehhar verdiği hutbede, 1948 yılında Filistin halkının başına gelen büyük felaketin ardından Filistin halkının %60’ının muhacir olarak yaşadığını ifade etti. 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim