1. HABERLER

  2. HABER

  3. “Eylemlerde Kartelin Büyük Rolü Var”
“Eylemlerde Kartelin Büyük Rolü Var”

“Eylemlerde Kartelin Büyük Rolü Var”

Mehmet Metiner, “28 Şubat sürecinde hangi güç odaklarını desteklediyse, Cumhuriyet mitingleri esnasında nasıl bir tavır takındıysa aynı medya grubu bugün de aynı tavrı takınıyor” dedi.

A+A-

Şuayip Alabay / Yeni Akit

Günlerdir devam eden Taksim Gezi Parkı eylemleri yurdun çeşitli yerlerine sıçramış ve aynı zamanda polisle çatışan eylemcilerin ağaç uğruna girdikleri bu çatışmalarda çevreye en çok zararı verdikleri tespit edilirken, kartel medyasının manşet ve sürmanşetlerinde Gezi Parkı’nda yakıp yıkılanlara yer vermeyip, çöp toplama olayını manşete taşımasına tepki geldi. AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, 28 Şubat sürecinde ve Cumhuriyet mitinglerindeki kartel medyasının tavrının günümüzde devam ettiğini söyledi.

Metiner: 28 Şubat Sürecinin Mimarları Yine Meydanlarda

Malum medyanın üstüne düşen vazifeyi yaptığını söyleyen AK Parti Mehmet Metiner, 28 Şubat sürecinde nasıl davrandıysa, 28 Şubat sürecinde hangi güç odaklarını desteklediyse, Cumhuriyet mitingleri esnasında nasıl bir tavır takındıysa aynı medya grubu bugün de aynı tavrı takındığını söyledi. Eylemlerde çok yönlü kartel tezgâhı olduğunu belirten Metiner, “Yani yakıp yıkmasını değil de çöp toplamasını manşet sürmanşet yapmasında şaşılacak bir durum yok. Cumhuriyet mitingini düzenleyen güç odakları kimse, hükümeti bu ülkede al aşağı etmek isteyen güç odakları kimse bugün bu olayların arkasındaki kişiler de aynı kişilerdir. O güç odaklarının medyadaki uzantıları, tetikçileri üzerlerine düşeni yapıyorlar. Kendileri verilen vazifeyi ifa ediyorlar. Bu işin içinde İstanbul burjuvazisi de var. İstanbul burjuvazisinin bloke etmiş olduğu bir kısmı da medyada var. Burada isim vermeye gerek yoktur. Kim olduğu bellidir” şeklinde konuştu.

“Herkes Haddini Ve Yerini Bilsin”

Vatandaşları sağduyuya çağıran Metiner sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Saf, temiz niyetlerle Gezi Parkı’na gidip demokratik eylem yapan vatandaşlarımızı uyarıyorum. Lütfen farkında olmadan bu derin çevrelerin değirmenine su taşıyacak eylemler içerisinde bulunmasınlar. Büyük resmi görsünler. Ordu içerisinde seçilmiş hükümeti al aşağı etmek isteyen güç odakları her kimse, bugün Gezi Parkı vesilesiyle sokaklar üzerinden iktidar devşirmeye çalışan güç odakları da hükümeti devirmeye kalkışıyorlar. Bunların dümen suyuna girmesinler. CHP’li vekiller sorumsuz, ölçüsüz ve saygısız beyanlardan sakınsınlar. ‘Halkın arasına çıkamazsınız’ gibi tehditkar ifadelerden kaçınsınlar. AK Parti herhangi bir parti değildir. Biz Türkiye’yi düşündüğümüz için milyonlarca insanımızın sokağa çıkmasını engellemeye çalışıyoruz. Bunu yapmamızın temel sebebi de Türkiye’nin toplumsal barışına zarar vermemektir. Ama herkes haddini ve yerini bilsin. Aziz milletimizin hassasiyetlerini tahrik etmesin. Aziz milletimiz hükümetine de Başbakanı’na da sahip çıktığını herkese gösterdiği anda çok şeyler değişebilir. Lütfen Türkiye’nin çıkarlarına, menfaatlerine, toplumsal barışına zarar verecek ölçüsüz, sorumsuz beyanlardan kaçınsınlar.”

HABERE YORUM KAT