1. HABERLER

  2. HABER

  3. Eylemciler Sevinin Siyonistler de Yanınızda
Eylemciler Sevinin Siyonistler de Yanınızda

Eylemciler Sevinin Siyonistler de Yanınızda

İsrail yönetimi, Gezi Eylemleri ile ilgili peş peşe tahrikçi açıklamalar yaparken, kökü Türkiye’den Yahudiler de kışkırtma korosuna eşlik ediyor.

12 Haziran 2013 Çarşamba 03:31A+A-

İsrail yönetimi, Gezi Eylemleri ile ilgili peş peşe tahrikçi açıklamalar yaparken, kökü Türkiye’den Yahudiler de kışkırtma korosuna eşlik ediyor. Yahudi şeriatıyla yönetilen İsrail’deki Gezi destekçileri, Türkiye Büyükelçiliği önünde, “Türkiye laiktir laik k

Gezi Parkı provokasyonuna Yahudiler tam kadro katılıyor. İsrail’e göçeden İstanbul Yahudileri, provokasyona bu ülkeden katılıyor. İsrail yönetimi, Gezi Eylemleri ile ilgili peş peşe tahrikçi açıklamalar yaparken, kökü Türkiye’den Yahudiler de kışkırtma korosuna eşlik ediyor.

Şeriatçı Yahudi’nin Sloganı: Türkiye Laiktir Laik Kalacak

Yıllardır provokatif haberleriyle tanınan Türkiye’den göç eden Yahudiler’in kurduğu “www.hastürktv.com” isimli site birkaç gündür sayfanın manşetinden “Gezi Eylemcileriyle Dayanışma” duyuruları yayınlıyor. Viket Sadi Raz isimli İstanbul Yahudisi’nin öncülük ettiği girişimde, eylemciler kutsanırken, hükümete ise ağır eleştiriler yöneltiliyor. Sitedeki Gezi eylemleriyle ilgili son haberde şu ifadelere yer verildi: “Dün İsrailliler ve Türk Yahudileri toplam 80 kişilik bir grup Türk Büyükelçiliği’nin karşında toplandılar. Her geçen gün bu topluluğun sayısı artıyor. Grubun toplanma sebepleri İstanbul ve tüm Türkiye’deki Gezi Parkı direnişçilerine destek ve solidaritesiydi. Bir buçuk saat süren gösteri boyunca farklı farklı sloganlar atıldı. En başta üç dilde (Türkçe, İbranice ve İngilizce) ‘Erdoğan istifa, Türkiye laiktir laik kalacak, Diren İstanbul, diren Türkiye, ‘Durma durdukça sıra sana gelecek’ gibi sloganlar duyuldu. Ardından direniş sürecinde son günlerde hayatını kaybedenler ve söz hakkını kaybeden Türk milleti için saygı duruşunda duruldu. Türk Büyükelçisine yollamak üzere hazırlanan mektup için imzalar toplandı.”

Gezi Eylemcileri Arasında Yahudiler De Var

Türkiye’deki gösterilerde çok sayıda Yahudi’nin de yer aldığı anlatılan haberde, daha sonra şöyle denildi: “Gösteriye katılan İsraillerden biri: ‘Dünden beri Türkiye’deki arkadaşlarımdan devamlı haber alıyorum ve orada müthiş bir operasyon var. Diren Türkiye, diren İstanbul.’ Eylem görüntüleri çeken kameraman: ‘Eylemle ilgili şiddet filmlerini gören herkes lütfen paylaşsın. Çünkü bu yaptığımızın tek sebebi Türkiye’deki direnişçileri desteklemek.’ Başka bir İsrailli bayan: ‘Türk halkı ile bütünleşmeye geldim buraya.’ Bir Türk Yahudisi: ‘Bir İstanbul Yahudisi olarak İsrail ve İsrail halkını sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Tayyip, Filistin meselesini kullanarak insanları militanlaştırıyor. Ayrıca ülkeyi Hamas, El Kaide gibi yobaz terörist örgütlerin merkezi yaptı. Biz çağdaş Atatürk gençliği olarak bu durumdan çok rahatsızız. Ortadoğu’nun bu iki laik ve demokratik ülkesini tekrar dost ve müttefik olarak görmek istiyoruz.”

YENİ AKİT

HABERE YORUM KAT