1. HABERLER

  2. HABER

  3. Evlerin Her Bir Köşesine Patlayıcı Tuzaklamışlar
Evlerin Her Bir Köşesine Patlayıcı Tuzaklamışlar

Evlerin Her Bir Köşesine Patlayıcı Tuzaklamışlar

Şırnak'ın Cizre ilçesindeki operasyonlarda, PKK'lıların kullandığı evlerdeki kapı arkaları, dolap, soba, buzdolabı, tencere ve valizlerin içine tuzaklanmış halde çok sayıda patlayıcı bulundu.

A+A-

Şırnak'ın Cizre ilçesinde gerçekleştirdikleri saldırılarla yaşamı hiçe sayan PKK’lılardan ilçeyi temizlemek, barikatları kaldırmak, hendekleri kapatmak ve el yapımı patlayıcıları imha etmek amacıyla ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan "Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci" operasyonu devam ediyor.

Çok sayıda PKK’lının etkisiz hale getirildiği operasyonlarda, vatandaşların güvenlik endişesi ile terk ettiği ve teröristlerin üs olarak kullandığı evlerde güvenlik güçlerince arama ve inceleme yapılıyor.

Tencere içine dahi patlayıcı tuzaklanmış

Güvenlik güçlerinin yaptığı kontrollerde, PKK’lıların üs olarak kullandıkları evleri terk ederken dolap, soba, buzdolabı, tencere ve valizlerin içi ile kapı arkalarına el yapımı patlayıcı tuzakladığı belirlendi.

Hendek kazılan, barikat kurulan pek çok sokak ile evin patlayıcılarla tuzaklandığı, PKK’lıların aynı sokakta yan yana yer alan evlerin arasında geçişleri sağlayacak tüneller kazdığı ve bu tünellere metrelerce kablo döşeyerek el yapımı patlayıcı yerleştirdiği tespit edildi.

İnfilak ettirilmesi halinde yüzlerce insanın ölümüne neden olabilecek, tonlarca patlayıcı ile patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ele geçiren güvenlik güçleri, söz konusu patlayıcıları kontrollü şekilde imha ediyor.

Evler harabeye döndü

Vatandaşların güvenlik endişesi ile terk etmesinin ardından PKK’lılar tarafından duvarları yıkılıp mevzi olarak kullanılan evler ise adeta harabeye döndü. Çoğunluğu maddi durumu düşük ailelerin yaşadığı ve PKK saldırıları nedeniyle arkalarında bırakıp çıktıkları evler kullanılmaz hale gelirken, bölgede güvenliğin sağlanmasıyla evlerine dönecek olan vatandaşlar, teröristlerce tahrip edilmiş, eşyaları hasar görmüş evlerle karşılaşacak.

AA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT