1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Evini IŞİD'e Kiraladığı" İddia Edildi
"Evini IŞİD'e Kiraladığı" İddia Edildi

"Evini IŞİD'e Kiraladığı" İddia Edildi

Akçakale ilçesinde yaşayan Abdulhavap Akdoğan, "evini IŞİD üyelerine kiraladığı" iddiasının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

A+A-

Akdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, bazı basın yayın organlarında Akçakale Sınır Kapısı yakınındaki evini IŞİD üyelerine 6 ay süreyle 100 bin liraya kiraladığı şeklinde haberlere yer verildiğini anımsattı.

Bu iddia dışında evinin bahçesinde IŞİD'in kullandığı bomba yüklü araçlara benzer araç olduğunun da öne sürüldüğüne dikkati çeken Akdoğan, "Bunların hangi amaçla ve neden yazıldığını çözebilmiş değilim çünkü bu haberlerin tamamı asılsızdır. Bu evde 8 yıldır ailemle yaşıyorum. Başkasına nasıl kiralayabilirim? Dolayısıyla bu tür iddialar gerçeği yansıtmamaktadır" ifadesini kullandı. 

"Söz konusu haber kesinlikle yalandır"

Akdoğan, Tel Abyad'dan Türkiye'ye girişlerin olduğu dönemde bölgeye gelen bazı gazetecilerin evinin civarında dolaştığını anlattı.

Bir akrabasıyla yaklaşık 4 yıldır çekme belgeli araç sattığı bilgisini veren Akdoğan, şunları kaydetti:

"Sınır kapısı kapalı olduğu için zaten bu araçları, Tel Abyad'a satamıyoruz ve hepsi duruyor. En son 3 ay önce bir aracımızı Kilis tarafından Suriye'ye sattık. Bahse konu olan haber kesinlikle yalandır. Geçtiğimiz günlerde Tel Abyad'daki olaylar nedeniyle ilçemize çok sayıda muhabir geldi. Bunlardan birisi uzaktan evi çekmiş ve yanımdaki kişiyi de IŞİD ile irtibatlı tanıtmış. Biz ticaret yapıyoruz, işimiz ve yerimiz resmidir."

Akdoğan, IŞİD'e hiçbir şey satmadığını vurguladı.

"Bu haberi ne amaçla yaptılar, onu da bilmiyorum ama o kişileri Allah'a havale ediyorum. İnşallah Allah'a hesap vereceklerdir" diyen Akdoğan, ailesinin bölgede tanındığını, ticaretle ilgilendiklerini sözlerine ekledi.

AA

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT