1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Eski Pentagon Yetkilisinden Erdoğan’a Karşı Darbe Çığırtkanlığı
Eski Pentagon Yetkilisinden Erdoğan’a Karşı Darbe Çığırtkanlığı

Eski Pentagon Yetkilisinden Erdoğan’a Karşı Darbe Çığırtkanlığı

Eski Pentagon yetkilisi Michael Rubin imzasıyla yayımlanan makalede Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti’ye karşı darbe çağrısı yapılarak skandal ifadeler yer verildi.

A+A-

Washington merkezli muhafazakâr düşünce kuruluşu American Enterprise Institute'ta (AEI) eski Pentagon yetkilisi Michael Rubin imzasıyla yayımlanan makalede Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümete karşı darbe çığırtkanlığı yapıldı.

“MUHAMMED MURSİ GİBİ BİR SEMPATİSİ OLMAZ”

Rubin daha sonra, ordunun yönetime el koyup Erdoğan ve yakın çevresini hapse koyduğunda ne tepki verileceğini soruyor. Rubin, seçim dönemindeki bir Obama yönetiminin, olası bir darbede, darbeciler "demokrasinin restorasyonu" konusunda açık bir yol haritası çıkartırlarsa, onları "azarlamaktan" daha fazlasını yapmayacağını savunuyor.

Erdoğan'ın, Muhammed Mursi gibi bir sempati de yaratamayacağını söyleyen Rubin, Mursi devrildiğinde onun demokrasiye olan bağlılığının hala bir tartışma konusu olduğunu, ancak Erdoğan için böyle bir şeyin söz konusu olamayacağını iddia etti.

Yeni Akit'in aktardığına göre Cumhuriyetçi ya da Demokrat başkan adaylarının ABD'nin prestijini darbe öncesindeki duruma (status quo ante) dönmek için tehlikeye atmayacağını belirten Rubin, adayların darbeye sözde karşı çıkacaklarını, ancak yeni rejimle birlikte çalışacaklarını söyleyerek yazısını tamamladı.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum