1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Eski Özel Yetkili Hakim Kazım Kahyaoğlu Tutuklandı
Eski Özel Yetkili Hakim Kazım Kahyaoğlu Tutuklandı

Eski Özel Yetkili Hakim Kazım Kahyaoğlu Tutuklandı

Ordu'da bir fındık bahçesinde yakalanan eski Özel Yetkili Hakim Kahyaoğlu, çıkarıldığı Sakarya Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

A+A-

Sakarya'da, darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen eski Özel Yetkili Hakim Kazım Kahyaoğlu tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma çerçevesinde Kumru İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince Ordu'da bir fındık bahçesinde yakalanarak Sakarya'ya getirilen Kahyaoğlu'nun savcılık sorgusu tamamlandı.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Kahyaoğlu, "FETÖ üyesi olmak ve anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek" suçlamalarıyla tutuklandı.

Öte yandan Kahyaoğlu'nun hakimlik sorgusunda suçlamaları reddettiği öğrenildi.

İstanbul'da KCK davası hakimlerinden Kahyaoğlu, 17-25 Aralık olaylarından sonra Sakarya'ya Kadastro Hakimi olarak atanmış ve FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından HSYK Genel Kurulu tarafından meslekten ihraç edilmişti.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan eski hakim Kahyaoğlu, Ordu'nun Kumru ilçesindeki fındık bahçesinde jandarma ekiplerince gözaltına alınmış ve Sakarya'ya getirilmişti.

AA

HABERE YORUM KAT