1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Eski Futbolcu Burak Karan Suriye’de Şehit Oldu
Eski Futbolcu Burak Karan Suriye’de Şehit Oldu

Eski Futbolcu Burak Karan Suriye’de Şehit Oldu

Bir dönem U-17 milli takımında oynayan Burak Karan’ın Suriye’de şehit olduğu iddia edildi.

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Bild Gazetesi, Sami Khedira, Kevin-Prince Boateng ve Dennis Aogo gibi Alman futbolcularla U-17 milli takımında oynayan Burak Karan'ın (26), Suriye’de direnişçilere katıldığını iddia etti. Burak Karan’ın Esed güçlerinin bombardımanında can verdiği öğrenildi.

Alman gazete Bild, dün manşetine Burak Karan'ı taşıdı. Burak Karan, Leverkusen, Hertha Berlin, Hamburg ve Hannover genç takımlarında oynadıktan sonra Alemannia Aachen'e transfer olmuş ve 1 Temmuz 2008 yılında daha 20 yaşındayken futbolu bırakmıştı.

Kız kardeşi Zuhal'in verdiği bilgilere göre bu dönemde Selefi Müslümanlarla tanışan Karan, sık sık cihaddan bahsettiği için bir dönem Federal Başsavcılık tarafından takibe alınmış.

Kızkardeşi, Burak’ın Suriye'deki direnişçilere yardım için başta ilaç olmak üzere bağış toplayıp yolladığını belirtiyor. Ancak yardımların yerine ulaştırılamadığını öğrenince 7 ay önce karısını ve iki çocuğunu alarak Türkiye sınırına gidiyor. 11 Ekim'de, Türkiye sınırına 2 kilometre mesafedeki Azez kasabasına bağlı bir köyde, hükümet güçlerinin hava saldırısında can veriyor.

Bild Gazetesi, Burak'ın kardeşi Mustafa'nın şimdi Burak'ın 23 yaşındaki eşi Gülsüm ile 3 yaşındaki oğlu Abdullah ile 10 aylık Abdurrahman'ı mülteci kamplarında aradığını yazdı. 

Rabbimiz kardeşimizin şehadetini kabul etsin ve ailesini selamete ulaştırsın.

nationalmannschaft-burak-karan-eingekreist.jpg

burak-karan2.jpg

HABERE YORUM KAT

3 Yorum