1. HABERLER

  2. HABER

  3. Eski Eylemciden Gezi ‘Vandalları'na İsyan
Eski Eylemciden Gezi ‘Vandallarına İsyan

Eski Eylemciden Gezi ‘Vandalları'na İsyan

Gezi Parkı protestocuları arasında yer alan Ümit Avukatoğlu’nun başlattığı “Benim adıma konuşma” kampanyasına destek yağıyor.

A+A-

Gezi Parkı protestocuları arasında yer alan ancak Taksim Dayanışma Platformu’nun mahkemenin verdiği iptal kararını gizleyerek kenti savaş alanına çeviren olaylar için çağrı yapmasına tepki gösteren Ümit Avukatoğlu’nun başlattığı “Benim adıma konuşma” kampanyasına destek yağıyor.

Üst düzey yönetici Ümit Avukatoğlu, Twitter’de “BenimAdımaKonuşma” başlıklı bir hactag açtı ve blog sayfası oluşturdu. Taksim Dayanışma Platformu’nun yalanlarla insanları sokaklara döktüğünü belirten Avukatoğlu çevreye, esnafa ve kamuya zarar veren bu platformu kınadığını söyledi.

Kimse beni yaftalamasın

Avukatoğlu, “Kimse beni yaftalamasın, ben Gezi Parkı ile ilgili gerçekleri bildiği halde gizleyen Taksim Platformu’na tepkimi gösteriyorum” diye konuştu. 28 Mayıs’ta polisin Gezi Parkı eylemcilerine sert müdahalesi üzerine Taksim’de iki gün eylem yaptığını anlatan Avukatoğlu, “Eylemler o ana kadar meşru idi. Bülent Arınç ile Taksim Platformu görüştü ve Arınç özür diledi. Bence orada eylemler bitmeliydi ama Taksim Platformu hep yeni çağrılar yaptı. İş büyüdü. Ölümler yaşandı. O nedenle de ben bu tür bir tepki vermek istedim” dedi. Twitter’de Avukatoğlu’nun açtığı benimadimakonuşma hesabına çok sayıda destek mesajı geldi. Kampanyanın yürütüldüğü adresler şunlar: https://twitter.com/Adimakonusmahttp://benimadimakonusma.blogspot.com/

BENİM ADIMA KONUŞMA

Yazısında Taksim Platformu’na seslenen Avukatoğlu, şunları yazdı: “Bu ülkenin vatandaşı olarak, Taksim Dayanışması Bileşenleri Platformuna sesleniyorum BENİM ADIMA KONUŞMA! Ben bu ülkenin Mühendislerinden bir tanesi olarak, Taksim dayanışması bileşeni olan TMMOB’ne sesleniyorum BENİM ADIMA KONUŞMA! 27 Mayıs tarihinden itibaren 6 ölümün gerçekleştiği çağrılarınıza lanet ediyor ve yineliyorum BENİM ADIMA KONUŞMA! Taksim Projesi ile ilgili Mahkeme Kararını bilerek, Kamuoyundan bu bilgiyi saklayarak, insanları, yalan ile Sokaklara direnişe eyleme davet eden Taksim Dayanışması ve Bileşenlerini Kınıyor ve buradan sesleniyorum, BENİM ADIMA KONUŞMA! 

STAR

 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum