Eski Esirlerden Ramallah Hükümetine Tehdit

01.04.2014 04:28
Eski Esirlerden Ramallah Hükümetine Tehdit
Eski esirler, esirlerle ilgili kanunun bir an önce çıkarılması konusunda Ramallah yönetimini uyardı.

Batı Yaka'daki Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Komitesi, esirlerle ilgili kanunu kabul etmeyerek ayak sürüyen ve esirlerin taleplerine kulak vermeyen Ramallah hükümetini devirme tehdidinde bulundu.

Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Komitesi, bugün (31 Mart Pazartesi) "Son Ulusal Çığlık" başlığıyla yayınladığı bildiride, 10 Nisan'a kadar Ramallah hükümetine süre verildiğini ifade ederek, özgürlüğe kavuşan eski esirler ordusunu kendilerini hukukun üstünde görenleri Batı Yaka Baharı'yla devirmek için onur direnişine başlamaya davet etti.

Esirlerin onurlarını ve haklarını koruyacak kanunun kabul edilmesi için üç yıldır sabırla mücadele ettiklerini belirten komite, üç yıl sonra gelinen noktanın lüks koltuklarda oturanların hâlâ kanunun kabulü konusunda ayak sürümesi olduğunu söyledi. Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Komitesi, lüks koltuklarda oturan yöneticilerin o koltukların samimi insanların kanları ve annelerin göz yaşları üzerine kurulduğunu ifade etti.

Bildiride ayrıca, Ramallah'taki Maliye Bakanı Şükrü Bişara'nın esirler adına görüşmek isteyen grupla görüşmeyi reddettiği ve bundan sonra yaşanacaklardan yetkililerin sorumlu olduğu dile getirildi.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim