Eski CHP Yöneticisinden Eleştiri

27.03.2013 12:27
Eski CHP Yöneticisinden Eleştiri
Yaklaşık 40 yıl CHP’de üst düzey siyaset yapan Eşref Erdem: "CHP kendisini şovenist ve ulusalcı bir çizginin içine hapsetmiş"

40 yıla yakın süre CHP’de aktif siyaset yapan, CHP’nin eski Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erdem, Türkiye’de kanın durmasını isteyen herkesin sürece katkı vermesi gerektiğini söyledi. CHP’nin çözüm sürecinde doğru bir sınav vermediğini belirten Erdem, “CHP’nin en büyük çıkmazı bugün şovenist ve ulusalcı bir çizginin içine kendini hapsetmiş olmasıdır” dedi. Eşref Erdem şunları söyledi:

Gelecek denklemde yeri yok

“Türkiye’de sade yurttaşlarımızın büyük bölümü, bir an önce kanın dökülmesinin engellenmesini istiyor. O zaman doğal olarak muhalefetin de destek vermesi gerekir diye düşünüyorsunuz. MHP zaten tavrı bilinen bir parti, CHP ile ilgili olarak beklenti çıtası çok yükseklerde idi ama maalesef umduğum tavrı göremiyorum. Gördüğüm, önümüzdeki dönemde Türkiye’nin geleceğine dönük olarak kurulan denklemde CHP’nin yeri yok.”

Sol siyaset gerici ve kapalı

“CHP’nin en büyük çıkmazı şovenist ve ulusalcı bir çizginin içine kendini hapsetmiş olmasıdır. Ulusalcıların, şovenistlerin demokrat olması söz konusu olamaz. Bugün CHP ne yazık ki sorunlara, Türkiye’ye böyle bakmıyor, bakamıyor. Sol siyasi hareket Türkiye’nin en gerici, en kapalı, en kendini dar alana hapsetmiş partisi gibi görünüyor.

STAR

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim