1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Esir Komutan Züheyr Lubade Şehit Oldu
Esir Komutan Züheyr Lubade Şehit Oldu

Esir Komutan Züheyr Lubade Şehit Oldu

Esir Komutan Züheyr Lubade serbest bırakıldıktan bir hafta sonra vefat etti.

A+A-

Zuheyr Lubade, işgal zindanlarından serbest bırakıldığında bilinci tamamen kapalı bir haldeydi.

Filistinli esirler konusuyla yakından ilgili kaynaklardan edinilen bilgiye göre, sağlık durumu kötüye gittiği için bir hafta önce Siyonist işgal zindanlarından serbest bırakılan İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyesi Züheyr Lubade hayata gözlerini yumdu.

Ahrar Esir Araştırmaları ve İnsan Hakları Merkezi ile İnsan Hakları İçin Uluslararası Dayanışma Müessesesi, ayrı ayrı yayınladıkları ve Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan bildirilerde, şehit Lubade'nin vefatına işgal zindanlarındaki tıbbi ihmalin yol açtığını söyledi.

Ahrar Esir Araştırmaları Merkezi Müdürü Fuad El-Hafeş, Zuheyr Lubade'nin işgal zindanlarından serbest bırakıldığında bilincinin tamamen kapalı bir halde olduğunu ve hiç kimseyi tanımadığını, vefatına kadar tek kelime dahi konuşamadığını ifade etti.

İnsan Hakları İçin Uluslararası Dayanışma Müessesesi'den Ahmed El-Beytavi de, Siyonist işgal yönetiminin Filistinli hasta esiri ancak durumundan ümit kesildiğinde serbest bıraktığını söyleyerek, işgal yönetiminin hasta esirin zindanda vefat etmesinden korktuğunu ifade etti.

Bu arada İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Fevzi Burhum, Filistin Enformasyon Merkezi'ne verdiği demeçte, şehit Züheyr Lubade'nin Filistin halkının simge isimlerinden biri olduğunu söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi 

HABERE YORUM KAT