Esed'ten Mihraç Ural'a Banyas Terfisi

14.05.2013 00:39
Esedten Mihraç Urala Banyas Terfisi
Cilvegözü ve Reyhanlı saldırılarını organize eden Acilciler örgütünün lideri Mihraç Ural'ın Şam yönetimi tarafından ödüllendirildiği ortaya çıktı.

Cilvegözü ve Reyhanlı saldırılarını organize eden Acilciler örgütünün lideri Mihraç Ural'ın Şam yönetimi tarafından ödüllendirildiği ortaya çıktı. Suriye ordusunda subay olarak görünen Ural'ın Banyas katliamının ardından rütbesi yükseltildi. Ural'ı desteklemek için de Şam'dan Lazkiye'ye özel birlik gönderildi.

Şam yönetiminin son aylardaki bir çok katliamının arkasındaki isim olan Cilvegözü ve Reyhanlı saldırılarını organize eden Acilciler'in elebaşı Mihraç Ural'ın rejim tarafından ödüllendirildiği belirtildi. Suriye krizi çıktıktan sonra üssünü Lazkiye'ye taşıyan ve DHKP-C ile birleşerek faaliyetlerini yoğunlaştıran Ural'ın, Banyas katliamının ardından Suriye ordusunda üst düzey rütbeye terfi ettirildiği öğrenildi. Banyas ve Cilvegözü saldırıları sonrası rejimin sınırsız desteğini alan Ural'a, Şam'dan Lazkiye'ye gönderilen özel bir birlik de destek veriyor ve korumasını sağlıyor. Mihraç Ural'ın 1 yıldır Türkiye'de bazı kişileri Şebbiha milisi adı altında Suriye'ye götürerek rejim saflarında savaştırdığı öğrenildi. Eşi Suriye'nin önde gelen isimlerinden Cemil Esed'in akrabası olan Ural, Esed'in talimatlarıyla Türkiye'de faaliyetlerini yoğunlaştırdı. (Yeni Şafak)

 • Yorumlar 18
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim